GS`ya İtalyan işkencesi!

11 Ekim 2009 0

G.Saray’ın kabusu olan Milan, “Hemen gel” teklifini kabul etmeyen Rijkaard’a bu kez “Devre arasını bekleriz” mesajı iletti.

Milan’da koltuğu sallanan Leonardo’nun yerine getirilmek istenen Frank Rijkaard, İtalyanlar’dan sezon sonuna kadar süre istemiş, “Galatasaray’ı yarı yolda bırakamam” demişti. Pes etmeyen Çizme ekibi, bu kez teknik adama “Tamam dersen devre arasını bekleriz ve takımın başına geçersin” şeklinde bir öneri getirdi. Geçen sezon boyunca Milan’ın teklifini bekleyen ancak Leonardo tercihi nedeniyle Galatasaray’a “Evet” diyen Rijkaard’ın, bu son öneri karşısında düşünmek için süre istediği öğrenildi.

İKİ ARADA BİR DEREDE KALDI

Bir tarafta kısa zamanda gönül verdiği Galatasaray, diğer yanda ise yıllarını verdiği, ilk göz ağrısı Milan olan tecrübeli hocanın iyice kafası karıştı. Göreve gelirken karşılıklı sözler verdiği başkan Adnan Polat’ı Mart 2010’daki kongre öncesinde yüzüstü bırakmak istemeyen Hollandalı çalıştırıcı, ilk kez HABERTÜRK’ün duyurduğu ‘1 artı 1’ yıllık sözleşmesi nedeniyle şimdilik sezon sonunu beklemekten yana tavır aldı. Ancak Milan’ın kısa sürede kararını vermesini istemesi, Rijkaard’ı çıkmaza düşürdü.

YENİ KONTRATI GERİ ÇEVİRDİ

Milan yüzünden uykuları kaçan Galatasaray, Rijkaard’a sözleşmesini 1 yıl daha uzatma teklifi götürdü ancak Hollandalı bunu kabul etmedi.

‘AYRILACAK’ KORKUSU SARDI

HABERTÜRK’ün yaklaşan Çizme tehlikesini duyurması üzerine atağa geçen Galatasaray yönetiminin, Rijkaard’a 1 artı 1 yıllık opsiyonlu sözleşmesini 2 artı 1 yıl olarak yenilemeyi teklif ettiği ancak olumlu yanıt alamadığı öğrenildi. Rijkaard’ın yönetimin peş peşe gelen beraberlikler sonrası “Sana güveniyoruz” mesajı vererek yaptıkları bu öneriye yanıtı, “Teşekkür ederim” oldu. Başarılı hoca, “Şimdilik böyle bir sözleşmeye gerek yok. Sezon sonunda oturur konuşuruz” dedi.

Bu gelişmeler üzerine, Rijkaard’ın Galatasaray’dan ayrılacağı yönündeki izlenimler iyice arttı. Sarı-kırmızılıların, Hollandalı teknik direktörün Ocak ayında ayrılacağına inanmadıkları, ancak sezon sonunda gitme ihtimalini de göz önünde bulundurdukları dile getirildi.

Leave A Response »