Bursa Karnaval Yerine Döndü

Usta 16 Nisan 2010 0

Turkcell Süper Lig lideri Bursaspor’un Gaziantepspor’u 2-0 yendiği maçın ardından, sokaklara dökülen Bursalılar, kenti adeta karnaval alanına çevirdi.

Bursasporlu taraftarlar, büyük coşku yaşadıkları maçın ardından sokaklara döküldü. Yeşil-beyaz bayraklarla süsledikleri araçlarıyla caddelerde uzun konvoylar oluşturan taraftarlar, korna ve düdük sesleri ile kenti adeta inletti. Taraftarlar, Atatürk Caddesi, Altıparmak, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddesi gibi ana arterleri trafiğe kilitledi. Zaman zaman yolun ortasında durarak halaylar çeken yeşil-beyazlı taraftarlar, takımlarının zaferlerini doyasıya kutladı.

Atatürk Anıtı önünde toplanan binlerce kişi ise önce İstiklal Marşı okudu. Ardından ise attıkları sloganlar ve tezahüratlarla gönüllerince eğlendi. Geç saatlere kadar süren kutlamalarda, kimi esnaf da dükkanları önünde davul zurna eşliğinde oyun oynadı. Kutlamalara her yaştan Bursalı katıldı. Yaşlı, genç, çocuk ve kadınların sokaklara döküldüğü sevinç gösterleri, renkli görüntülere sahne oldu.

Şehri karnaval alanına çeviren Bursalılar, polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayıp, galibiyeti kutladı. (CİHAN)

Leave A Response »