En İyi İşim Aşk-I Memnu Favorim Ezel

Usta 27 Haziran 2010 0

Star Gazetesi’ne röportaj veren Toygar ışıklı dizi müziği serüvenini anlattı. 2004 yılında Lale Mansur ve Tarık Akan’ın rol aldığı Gece Yürüyüşü ile dizi sektörüne girdiğini anlatan ışıklı, “ Sonra bir, iki diziye daha müzik yaptım ancak reyting yüzünden yayından kaldırıldılar. Gece Yürüyüşü’nün yönetmeni Mesude Erarslan Yaprak Dökümü’ne başlayınca Ay Yapım’a beni önermiş. Son beş yılda yedi diziye müzik yaptım” diyerek bu yolculuğa nasıl başladığını anlattı.

En iyi işim Aşk-ı Memnu

Şimdiye kadar yaptığı en iyi iş sorulduğunda Ezel’in müziklerinin kendisini çok farklı hissettirdiğini belirten ünlü müzisyen “intikam müziği de yapabiliyorsunuz, aşk da var. Sinema tadında bir yapım, bütün o müzik tarzlarını ve farklı bir yönümü gösterebildiğim için önemli. Aşk-ı Memnu’nun jenerik müziğini de ayrı bir yere koyarım, kendi adıma gurur duyduğum bir iş. Benim hayatımda yaptığım en iyi işlerden biridir. Her dinlediğimde ‘iyi ki bunu yapmışım’ diyorum” dedi.

Ezel’in final bölümünü izledikten sonra evine dönerken bir benzin istasyonunda yaşadığı olayı anlatan Toygar ışıklı, kasiyerin kendisine “Ezel’in finali harikaydı. Hele kapanıştaki müzik beni bitirdi.’ dediğini ardından dönüp ‘Çok iyiydi değil mi abi?” diye sorduğunu kendisinin ise “Evet, çok iyiydi çünkü o müziği ben yaptım” şeklinde cevap verdiğini anlattı.

Fikret Kuşkan hayranı…

Müziği yaparken zaten dizileri izlediğini belirten başarılı sanatçı, “son haliyle izlemek ayrı bir zevk. Ezel favorim. Eski dizilerden Bıçak Sırtı’nı hem dizi hem müzikler olarak çok beğenmiştim. içinde olmayı çok isterdim. Fikret Kuşkan hayranıyım, rol aldığı bir filmin müziğini yapmak istiyorum” diyerek ünlü oyuncuya olan hayranlığını da dile getirdi.

Leave A Response »