İstanbul Bakırköy’de Bir iş Merkezinde Yaşanan Olayda Bir Kadın İki Kişi Öldü.

Usta 27 Temmuz 2010 0

Bakırköy’de, bir iş merkezine giren silahlı saldırgan, Tacirler Menkul Değerler Şirketi’nde bulunan iki kişiye kurşun yağdırdı. Saldırıda; Sedire Yaman isimli şirket çalışanı ile şirket müdürü Erol Postacı hayatını kaybetti.

İstanbul Caddesi üzerindeki 6 katlı Bakırköy İş Merkezi’nin 5. katında bulunan Tacirler Menkul Değerler şirketinde daha önce yüklü miktarda para kaybeden ve parasını kaybetmekle suçladığı şirket yetkililerini tehdit ettiği öğrenilen emekli polis memuru Vedat G., saat 16.00 sularında geldiği işyerinde Sabire Yaman ve Tacirler Menkul Kıymetler Bakırköy Şube Müdürü Erol Postacı’yı kurşun yağmuruna tuttu. Saldırgan olay sonrası kendisini bekleyen ticari taksiye binerek hızla olay yerinden kaçtı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Erol Postacı ağır yaralı olarak Özel Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılırken, 27 yaşındaki Sabire Yaman hayatını kaybetti. Olaydan yaklaşık 2 saat sonra iki çocuk babası Postacı’nın da yaşamını yitirdi.

İşyerini basan emekli polis Vedat G.’nin borsaya bu şirket aracılığıyla yüklü miktarda para yatırdığı ve bu parasını kaybettiği için silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi.

Olay esnasında iş merkezinin içinde olduğunu ve silah seslerini işittiğini belirten Hayrettin Erdoğan, “Sesleri ben ilk önce matkap sesi zannetim. Erol Postacı yaklaşık 7 yıldır bu handa çalışıyordu. Saldırganı da tanıyorum. Sürekli buraya gelen bir insandı. Söylenenlere göre, zanlı ile Postacı arasında alacak verecek meselesi varmış.” diye konuştu.

Araştırmalarını derinleştiren polis ekipleri, olay sonrası kaçan emekli meslektaşlarını da yakalamak için soruşturmayı sürdürüyor.

Olay, 16.00 sıralarında İstanbul Caddesi üzerindeki 6 katlı Bakırköy İş Merkezi’nin 5. katında bulunan Tacirler Menkul Değerler şirketinde meydana geldi.

Görgü şahitlerinin ifadesine göre, iş yerine gelen ve emekli bir polis memuru olduğu iddia edilen bir kişi, içeride bulunanların üzerine rastgele ateş açtı. Vücudunun çeşitli yerlerine kurşun isabet eden Sedire Yaman olay yerinde hayatını kaybetti. Şirket müdürü Erol Postacı (49) da ağır yaralandı. Ambülansla hastaneye kaldırılan Postacı, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Silahlı saldırgan ise, bir taksiye binerek kayıplara karıştı.

Bu arada, saldırı haberini alan Postacı’nın eşi, yaralı eşinin ambülansa götürülmesi sırasında sinir krizi geçirdi. Postacı’nın çocuklarını ise polis memurları teselli etmeye çalıştı.

Olay yerinde inceleme yapan polis, kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı. (Cihan Haber Ajansı)

Leave A Response »