MSN Slide Max ile fotoğraflarınızdan MSN’inizin görüntü resmi için slide show oluşturabilirsiniz. Program MSN Messenger ve Windows Live Messenger ile uyumlu çalışır. Programla MSN görüntü resimleri arasında arama yapabilir ve dilerseniz bu resimleri indirebilirsiniz.

MSN Slide Max fotoğraflarınızı otomatik olarak küçültüp editleyerek MSN Messenger ve Windows Live Messenger’a ekler. Dilerseniz programla fotoğrafların boyutunu, pozisyonunu ve renk ayarlarını elle de değiştirebilirsiniz. Program hazırladığınız slide show’daki tüm fotoğraflar için ayrı ayrı mesaj yazmanıza izin verir. Böylece her resim değişiminde mesajınız da otomatik değişir. MSN Slide Max slide show özelliği dışında MSN üzerinden her durumunuzu değiştirdiğinizde fotoğrafınızı değiştirebilir. Yani siz çevrimiçi durumu için bir fotoğraf, dışarıda durumu için ayrı bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Programla basit animasyonlarla eğlenceli slide show’lar hazırlamanız mümkün.

MSN Slide Max, sohbetlerinizi daha keyifli hale getirebilmeniz için sunduğu eğlenceli seçeneklerle MSN’iniz üzerinden daha fazla paylaşım yapabilmenizi kolaylaştırıyor.