Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Wikileaks internet sitesindeki iddialarla ilgili çarpıcı açıklamalarda da bulundu. Bahçeli, “İnternet sayfasıyla Türkiye’ye zehir saçıyorsa sevsen de sevmesen de interneti değil, Amerika’nın dışişleri mensuplarını değil, bu milletin iradesiyle kurulmuş AKP’yi tutmak bir vatan görevi olur. İşte milliyetçilik budur” dedi.

“Amerika Birleşik Devletlerinde, Dış İşleri Bakanlığının mensupları olan büyük elçiler ve diğer elemanlarla düzenlenmiş olan raporlar dünya kamuoyunda sunulmaktadır.

Bunlar içerisinde bazı şeyle kamuoyunda tartışılır hale gelmiş. MHP şöyle düşünmektedir. Bu internet sayfasında ortaya konmuş olanlar yanlış veya doğru, bir ülkenin dış işleri unsurları tarafından şekillendirilmiş ve yine onların teknolojik gelişimi ile dünya kamuoyuna sunulmuş olan bazı yaklaşımlardır.

İşte Türk milliyetçiliği, milliyetçi düşünce iktidardaki zararı ne olursa olsun, bir başka ülkenin toplum düzenlemesi için yeniden ortaya koymuş olduğu bazı konulara kapılıp bu gün herhangi bir partiyi veya siyasi iktidarı suçlamayı ve oradan beslenerek, oradaki değerlendirmelerden yararlanarak iktidarı ezmeyi ve ezdirmeyi zul addeder. Onun için Amerika Birleşik Devletleri‘nin doğruluk derecesi nedir, ne değildir bilemiyoruz.

Fakat oradan Türkiye’nin siyasal yapısını yeniden düzenleyecek bir takım uygulamalara fırsat ve zemin hazırlayacak bir yaklaşım, internet sayfasıyla Türkiye’ye zehir saçıyorsa sevsen de sevmesen de interneti değil, Amerika’nın dışişleri mensuplarını değil, bu milletin iradesiyle kurulmuş AKP’yi tutmak bir vatan görevi olur. İşte milliyetçilik budur.

Yoksa bu düşüyor, dışarıdan da destek gelerek bu eziliyor ve kayboluyor, bir tekmede ben atayım tepe taklak gitsin diyeceği yerde onu düştüğü yerden kaldırıp millet iradesini tekrar yanınıza alıp demokrasi içerisinde, sandıktan çıkacak şekilde onu tepetaklak yere vurmak bir milli görevdir. Bunu Amerikalı değil millet yapmalıdır.

Bunu dış işlerinin mensupları değil Türkiye’de bunu siyasi hesabını soracak bir kurum yapmalıdır. İşte o milliyetçi hareket partisidir. Burada dikkatinizi çekerim, bazıları gelir ‘ya AKP’den şikayet ediyorsunuz ama internette şunlar var bunlara hiç seslenmiyorsunuz diyeceksiniz ki evet o konuda Milliyetçi Hareket Partisinin milliyetçilik damarı yabancı unsurların bir tanesinden yararlanarak onlar aracılığıyla başarı sağlamayı millet iradesini dayalı bir mücadeleyle başarılı olmayı tercih edemez.

O sebepten dolayı MHP bu tür Oyunlarla veya telkinlerle veya siyaseti yeniden şekillendirme taktikleriyle dış kaynaklı, dışarıdan beslemeli, oralardan gelen rüzgara kapılarak Türkiye’de yeniden bir siyasi yapılanmayı Türk milletine bir zül akdeder ve Türk milletine yakışmayacak bir davranış kabul eder. Eğer birisi ipimizi kesecekse bu ne Amerika olmalı, ne Washington olmalı ne Moskova olmalı, bu olsa olsa milletim olmak diyebilmektir. İşte o yüzden önümüzdeki seçimler bu yönleriyle çok değerlidir” dedi. (Doğan Haber Ajansı)