Listeye giremeyen adayın parası iade

Usta 16 Mart 2011 0

“Hukuki engel yoksa bunu gerçekleştireceğiz.” dedi. İstifa eden danışmanlarıyla ilgili olarak da, “Kimsenin adaylığı garanti değil. Eşit şartlarda mücadele edecekler. Demokrasi bunu gerektirir.” mesajlarını verdi. Görme engelli sanatçı Metin Şentürk’ün aday adaylığı hatırlatılınca, “Müracaat etti mi bilmiyorum. Onun adaylığına olumlu bakarım.” ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, “Bu Metin Şentürk için önemli destek.” sözü üzerine, “Ama bu benim şahsi görüşüm. Ben milletvekili adayı olmasını isterim. Eskiden Ferrari kullanıyordu artık AK Parti’nin arabasına binsin.” diye cevap verdi.

Başbakan’a mevcut milletvekillerinin ne kadarının tekrar aday olacağı soruldu. Erdoğan şunları söyledi: “81 ilde 109 bin denekli anket yaptırdık, araştırma sadece bizim değil muhalefet milletvekilliğini de kapsıyor. Sonuçları kasamda kilitli. Aday adaylık başvuruları çok iyi… 900’e yakını kadın, 6 bin civarı müracaat var.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, “Anketçilerin kuyruğuna teneke bağlayacağım.” açıklamasını da eleştiren Erdoğan, “Peki 13 Haziran’da dedikleri çıkmazsa o genel başkan yardımcısı ne yapacak? İstifa edecek mi? O zaman kim teneke bağlayacak? Birinci olacağını söyleyemeyen muhalefet olur mu?” sorularını yöneltti. Erdoğan, cuma günü oynanacak GS-FB derbisiyle ilgili tahmininin sorulması üzerine de şunları söyledi: “Bu maçlar zor maçlar, sonucunu tahmin edemezsiniz. FB şampiyonluğa oynaması, GS iddiasının kalmaması mantığıyla bu maça bakmak doğru değil. Önceki örnekleri gördük. Her sonuç çıkabilir.”

ZAMAN

Leave A Response »