Norton Antivirus 2010 Türkçe+Full indir download

Nortonun son versiyonu lisans sıkıntısı yaşamadan kullanabilmeniz için gerekli yamalarıyla beraber hazırlanmıştır..

bu sürümle birlikte baştan sona değişiyor. 2010 sürümünün en önemli farklı malware tespitinde yatıyor. Reputasyona dayanan sistem ile malware’leri daha çıktıkları gün engellemek mümkün olacak. Yeni ve gelişmiş heuristic sisteminin yanı sıra, uzun zamandan beri bilinen tehlikeler için geleneksel tespit sistemi de korunacak.

Heuristic taramalar virüsleri çalıştırmadan nasıl çalışacaklarını test ederek zararlı olup olmadıklarını anlayan bir sistem. Bunu sanal bir şekilde yaptıkları için PC’miz zarar görmüyor. Ancak bununla birlikte çok sistem kaynağı ***ürüyor.

Klasik virüs izi sistemi ise tanımlanmış virüsleri hiç detaya girmeden çat diye tespit edebiliyor. Klasik sistemin en büyük avantajı çok az sistem kaynağı tüketerek bilgisayarı hiç yavaşlatmaması. Ancak bu yöntem de tek başına yetersiz olduğu için her iki yönteme de ihtiyaç duyuluyor.

Değişimler bununla da bitmiyor, şimdi yeni sistemin temelinde SONAR 2 kontrol sistemine göz atalım
Yeni sistemin temelinde SONAR 2 denilen bir kontrol sistemi yer alıyor. Bu sistem sayesinde taranan dosyanın heuristic’ten mi yoksa klasik imza sisteminden mi geçirileceği belirleniyor. SONAR 2′nin başarısı, yeni Norton’un ne kadar az sistem kaynağıyla ne kadar büyük işler becereceğini belirleyecek. Bugüne kadar yavaş olarak tanınan Norton’un en büyük eksikliğini gidermesi de bu sayede mümkün olacak.

Norton 2010′da geliştirilmiş bir de Norton Insight yer alıyor. Bu parça sayesinde sistemdeki programlar hakkında bilgi sunarakbize danışıyor ve dolaylı yoldan tarama hızını arttırıyor. Yeni Norton, kullanıcıyı bilgilendirerek doğru karar alınmasını sağlamak istiyor. Doğru kararlar da zaman ve para kazanmak demek. Anti virüsün sistemin parçası olan düzgün yazılımlara takılıp kalmaması demek.

Ve son olarak da Norton’un zayıf spam filtresinin değiştirildiğini belirtelim. Yeni Norton, BrightMail’in teknolojisini kullanarak kolaylıkla spamleri tespit edebiliyor olacak.

Norton Antivirus 2010 sistem ihtiyaçları
Microsoft Windows XP için:
• 300 MHz veya daha hızlı işlemci
• 256 MB RAM (Kurtarma aracı için 512 MB RAM gerekli)
• 200 MB sabit disk alanı

Microsoft Windows Vista için:
• Hem 32-bit, hem de 64-bit platformları destekliyor
• Windows Vista işletim sisteminin minimum sistem ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor.

Microsoft Windows 7 için:
• Hem 32-bit, hem de 64-bit platformları destekliyor
• Windows Vista işletim sisteminin minimum sistem ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor.
E-posta taraması için POP3 ve SMTP uyumlu e-posta hizmeti gerekiyor.

Açıklara karşı tarayıcı koruması desteği:
• Microsoft Internet Explorer 32-bit 6.0 ve üstü
• Mozilla Firefox 3.0 ve üstü
• Opera 9 ve üstü

Yapmanız gereken şey çok basit.. Norton’u kurduktan sonra hiç bir işlem yapmadan bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güvenli modda bilgisayarınızı açın, sonra trial reset dosyanıza çift tıklayın, install butonuna basın.. Bütün işlemler bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatın diye bir uyarı verecek, sizde bilgisayarınızı yeniden başlatacaksınız sonra da programı 90 gün boyunca kullanacaksınız, 90 gün sonunda ise aynı işlemi yani güvenli modda açarak yeniden trial reset’i çalıştıracak ve install butonuna basacaksınız 90 gün daha ekleyecek. Bu şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Norton™ Antivirus 2010 Türkçe


Trial Reset (Süre Sıfırlayıcı)

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir