Hindistan’da Düğün Gecesi Faciası

Hindistan’da Düğün Gecesi Faciası
Hindistan’da tren otobüse çarptı 30’dan fazla ölü
Tren kazası Hindistan‘ın başkenti Yeni Delhi‘nin 250 km güneyindeki Utar Pradesh eyaletinin Kanshi Ram bölgesindeki hemzemin geçitte meydana geldi. Polis komiseri Ratan K. Srivastav, otobüsün hemzemin geçitten geçtiği sırada stop ettiğini ve tren çarpmadan önce şoförün motoru tekrar çalıştıramadığını söyledi. Srivastav, kazada en az 32 kişinin hayatını kaybettiğini ve 17 yaralının hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Yolcu treninin Yeni Delhi yakınlarındaki Mathura‘dan Hindistan‘ın doğusundaki Bihar eyaletinin Chhapra kentine gittiği bildirildi. Hint televizyonu NDTV, otobüste bulunan 70 kişinin düğünden döndüğünü ancak gelin ve damadın otobüste olmadığını bildirdi. Tren durana kadar otobüs yaklaşık 500 metre boyunca sürüklendi. Trendeki yolculardan hiçbiri yaralanmadı.

Federal ve devlet hükümetleri ölenlerin ailelerine 11 bin TL ve ağır yaralananlara da yaklaşık 3 bin 600 TL tutarında tazminat ödeneceğini bildirdi. Kaza için de soruşturma açılması talimatı verildi.

Dünyanın en büyük demiryolu ağına sahip olan Hindistan‘da kazalar yaygın olarak yaşanıyor. 2010‘da en az 19 demiryolu kazası oldu ve 2011‘de şimdiye kadar 4 kaza meydana geldi. Madhya Pradesh merkezindeki iki trenin çarpması sonucu 33 kişi öldü ve 160 dan fazla kişi yaralandı

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir