Sağlık görevlilerini levye ile dövdüler

Usta 13 Eylül 2013 0
Sağlık görevlilerini levye ile dövdüler

Sağlık görevlilerini levye ile dövdüler
Van’da ambulansın önünü otomobilleriyle kesen iki kişi, sağlık ekibini hastanelik etti.

Van’ın Sevindik köyünde ambulansın önünü otomobilleriyle kesen iki kişi, sağlık ekibini ellerindeki kesici aletlerle dövdü. Hastaneye kaldırılan 3 kişiden 1’inin sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Gürpınar ilçesine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Sevindik Köyü’nde Gülbahar Uslukaya isimli bir kadının doğum yapacağı ihbarını alan 112 sağlık ekibi, kısa zamanda köye gitti.

Sağlık ekipleri Uslukaya’yı alarak Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın ve Çocuk Hastalıkları hastanesine ulaştırdı.Uslukaya’yı hastaneye bıraktıktan sonra görev yerleri olan Güzelsu 112 Acil İstasyonu ‘na doğru yola çıkan sağlık ekibini arkadan gelen bir araç taciz etmeye başladı.

Araçlarıyla, ambulansı sıkıştırıp yoldan çıkarmaya çalışan iki kişi, daha sonra ambulansın önünü keserek durdurdu.Sağlık ekibinde yer alan 2’si kadın 3 kişiyi araçtan indirerek, ellerindeki kesici alet ve levyelerle döven bu kişiler daha sonra olay yerinden kaçtı.

Olay yerine sevk edilen başka bir ambulans tarafından ilk müdahaleleri yapılan sağlık ekibi, Van’a getirilerek tedavi altına alındı.Ekipte yer alan ambulans şoförü B.L.’nin hayati tehlikesinin olduğu, Acil Tıp Teknisyenleri B.A.’nın yoğum bakımda, N.Ç.’nin de normal serviste tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

“TRAFİK MAGANDALARI”

Olayı duyan Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, hastaneye gelerek personelin durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.Acar, tespitlerine göre sağlıkçılara saldırının trafik magandaları tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Acar, “Arkadaşlarımız görevleri başındayken saldırıya uğruyorlar. Yolları kesilen ekibimiz levye ve muştalarla dövülüyor. Böyle bir olaya maruz kalmaktan çok üzüntü duyuyoruz.” dedi.

Jandarma ekipleri, olayın ardından kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Leave A Response »