Adnan Yıldız’ın aracına silahli saldiri eşi ve kizi öldürüldü

Usta 15 Nisan 2014 0
Adnan Yıldız’ın aracına silahli saldiri eşi ve kizi öldürüldü

Eski vekilin aracına silahlı saldırı: 3 ölü
Bakırköy’de, eski ANAP Milletvekili Adnan Yıldız’ın aracına yönelik silahlı saldırıda Yıldız’ın eşi ve kızı öldü, kendisi yaralandı. Saldırganlardan biri öldü.
Bakırköy’de eski Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Adnan Yıldız’ın aracına, evinin önünde motosikletli iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Yıldız’ın Kartaltepe Mahallesi Boztepe Sokağı’ndaki evinin önünde 34 EC 9689 plakalı aracına, motosikletli iki kişi tarafından silahla ateş açıldı.

Saldırıda Yıldız’ın eşi Firuze Yıldız ve kızı Betül Yıldız yaşamını yitirirken, saldırganlardan biri de araçtan açılan ateşle hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden motosikletli saldırganın kimliğinin belirlenmesine çalışılıyor.

Diğer motosikletli saldırganın da polis ekipleri tarafından yaralı olarak yakalandığı öğrenildi.

Yaralı saldırganın, olayda yaralanan Adnan Yıldız ve oğlu Kamil Yıldız ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

İNCELEME SÜRÜYOR
Olay yeri inceleme ekipleri, ateş açılan otomobil ile ölen saldırganın yaklaşık 10 metre ilerideki motosikleti, kaskı ve tabancası üzerinde incelemelerini sürdürüyor.

Saldırıyı duyarak olay yerine gelen Adnan Yıldız’ın bazı yakınları fenalık geçirdi. Bu kişilere, evin önünde bekletilen ambulanslarda müdahale edildi.

Saldırının nedeninin ise Adnan Yılmaz’ın yanında bulunan döviz çantası olduğu ortaya çıktı.

Olaydan sonra kaçan motosikletli diğer saldırganın yakalanması için bölgede çalışma başlatıldığı bildirildi.

‘OLAYDAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ’
Olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın çok üzücü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

’18. dönem milletvekili Adnan Yıldız, sabah, gasp olduğu tahmin edilen elim olayda yaralandı. Eşi ve kızı ise hayatını kaybetti. Bakırköy, bu tarz olaylarla tanınan bir ilçe değil. Olaydan büyük üzüntü duyuyoruz. Olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.’

Leave A Response »