Fenerbahçe Ülker’e “su”lu uğurlama

Usta 12 Mayıs 2015 0
Fenerbahçe Ülker’e “su”lu uğurlama

Fenerbahçe Ülker’e “su”lu uğurlama

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’inde mücadele edecek Fenerbahçe Ülker, Madrid’e itfaiye aracından su dökülerek uğurlandı. Taraftarlar da sarı ve lacivert kovalarla kafilenin arkasından su döktü.

İSTANBUL

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’inde mücadele edecek Fenerbahçe Ülker, coşkulu bir organizasyonla Madrid’e uğurlandı.

Sarı-lacivertli kafile, Ülker Sports Arena’da düzenlenen organizasyonun ardından, Atatürk Havalimanı’na hareket etti.

Başantrenör Zeljko Obradovic yönetimindeki takım, salonda düzenlenen etkinlikte, maçlarda olduğu gibi sahaya isimleri tek tek okunarak çağrıldı. “Efsane Final Four’da” yazılı tişörtler giyen oyuncular ve teknik heyet, yöneticilerle beraber saha içinde kurulan dev platformda poz verdiler. Oyuncular, Dörtlü Final hatırası olarak hazırlanan dev topa da imzalarını attılar.

“Sizleri gururlandıracağız”

Fenerbahçe Ülker’in bu sezon THY Avrupa Ligi’nde yaptığı maçların görüntülerinin izlenmesinin ardından, takım kaptanı Emir Preldzic yaptığı kısa konuşmada tarihi bir sezon geçirdiklerini belirterek, “Madrid’de de aynı başarıya devam edeceğiz ve sizleri gururlandıracağız” dedi.

Yıldız Holding Gıda Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Fenerbahçe Kulübü ve Ülker işbirliğinden sonra sarı-lacivertli takımın 5 lig, 3 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandığını, geride kalan 9 sezonda THY Avrupa Ligi’nde başarıyla mücadele ederek tarihinde ilk kez Dörtlü Final’e yükseldiğini anımsatarak, “Sizleri yürekten tebrik ediyorum. Bu performans, kamuoyunda basketbola gösterilen ilgiyi arttırdı. Güle güle gidin, efsane olun gelin” diye konuştu.

“Su”lu uğurlama

Sarı-lacivertli kafile, Ülker Sports Arena’dan Atatürk Havalimanı’na suyla uğurlandı.

Takım otobüsü salondan ayrılırken çıkışta bulunan taraftarlar, sarı ve lacivert renklerdeki kovalarla kafilenin arkasından su döktüler. Otobüsün üzerine, güvenlik çıkışından sonra da salon dışında bulundurulan itfaiye aracından su sıkıldı. Kafileyi taşıyan otobüs motorlu polis eskortuyla havalimanına gitti.

Kafile, Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçakla başkent Madrid’e hareket etti.

Sarı-lacivertli teknik heyet ve oyunculara havalimanında da taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar, özellikle başantrenör Zeljko Obradovic’e yönelik tezahüratlar yaptı.

Fenerbahçe Ülker, yarı final turundaki ilk maçını 15 Mayıs Cuma günü ev sahibi Real Madrid ile oynayacak.

Muhabir: Serdal Kalaycı, İzzet Taşkıran

Leave A Response »