Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu İşletmeniz için bir web sitesi kurdunuz, ancak yeterince ziyaretçiniz mi yok? Geniş kitlelere ürününüzün reklamını yapmak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Yoksa kişisel sayfanızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda mı yer almasını istiyorsunuz?

O zaman web sitemizi ziyaret ederek doğru ve önemli bir adım attınız! Amacınız veya üzerinde çalıştığınız konu ne olursa olsun, sunduğumuz kaliteli “Arama Motoru Optimizasyonu” hizmeti ile geniş kitlelere ulaşmanız için size yardımcı olacak ve başarıya giden yolda en büyük yardımcınız olacağız.

SEO Optimizasyonuna neden ihtiyacınız var?

Yapılan araştırmalara göre 2012 yılı itibariyle dünyadaki internet sitelerinin sayısı 525 milyonu geçmiştir. 2003 yılında 35 milyon site varken, 2011 yılının başında bu sayı 273 milyondu. Dolayısıyla, sadece son bir yılda internetteki web sitesi sayısının ikiye katlandığını görüyoruz; önümüzdeki yıllarda site sayısının bu hızla artmaya devam edeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Diğer taraftan, dünyada 2,1 milyar internet kullanıcısı olduğu tahmin ediyor. Peki, bütün bu sayıların bizim için anlamı ne? Şirketiniz, ürününüz veya kendiniz için kurduğunuz web sitesinin kullanıcıların ilgisini çekmesini istiyorsanız, sitenizi diğerlerinden farklı kılmalı ve daha kolay erişilebilir hale getirmelisiniz. İşte SEO Optimizasyonu’nun önemi tam da burada görülüyor. Arama Motoru Optimizasyonu hizmetlerimiz sayesinde doğru içerik ve doğru stratejiler ile sitenizi daha görünür ve daha kolay erişilebilir kılabilirsiniz.

Sunduğumuz SEO Optimizasyonu Hizmetleri

Siteniz ile hayalini kurduğunuz başarıya kavuşabilmenizi sağlamak için sunduğumuz SEO Optimizasyonu hizmetlerini üç ana başlık altında toplayabiliriz:

Link İnşası (Link building)

Sayfa Optimizasyonu (On-page optimization)

SEO İncelemesi (SEO audit)

SEO Optimizasyonu uzun soluklu bir iştir ve en iyi sonucu elde etmek için profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Bu üç önemli hizmetimiz ile bizi “Arama Motoru Optimizasyonu” çözüm ortağınız olarak seçerek uzun vadede sürekli başarıyı yakalayacağınıza ve en iyi sonuçları elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Unutmayın, başarının anahtarı SEO Optimizasyonu ile elinizde!

Link İnşası (Link Building)

Link inşası SEO dünyasındaki en önemli kavramların başında gelmektedir. Aynı zamanda link inşası en hassas konulardan da birisidir ve mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Zira kaliteli bir şekilde yapılacak olan link inşası sitenizin görünürlüğünü ve arama motorundaki konumunuzu olumlu yönde etkileyecekken; bunu tersine kalitesiz link inşası sitenize zarar verecektir.

Link inşası genellikle başka sitelerden link almak (backlink) suretiyle yapılmaktadır. Bu durumda arama motorları başka sitelerden sitenize verilecek olan linkleri bu siteler tarafından verilen bir oy olarak kabul ederler. Ancak link inşası konusu burada anlatıldığı gibi kolay bir iş değildir ve yoğun çalışma ister. Ayrıca link inşasının sitenize faydalı olup olmama durumunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İşte bu yüzden link inşası konusunda profesyonel yardım almanız faydalı olacaktır.

Sayfa Optimizasyonu (On-page optimization)

İster ürünlerinizi tanıttığınız ticari bir web sitesi, isterseniz de kişisel bir web siteniz olsun; içerik herhangi bir web sitesinin en önemli bileşenidir. Ancak günümüzde başarılı olabilmek için sadece güncel ve bilgilendirici bir içeriğe sahip olmak yeterli olmamaktadır. Başarıya ulaşmak için içeriğin ve web sitelerinizin sayfalarının doğu bir şekilde yapılandırılması gerekmektedir.

Sayfa Optimizasyonu tıpkı SEO ile ilgili diğer konularda olduğu gibi birçok faktörün söz konusu olduğu bir alandır. İşte birkaç örnek: İçeriğinizin doğru anahtar kelimelerle hazırlanması ve içerikte doğru etiketlerin (tag) kullanılması kullanıcıların içeriğe daha kolay ulaşması bakımından önemlidir. Tasarım anlamında sayfanızın doğru yapılandırılması ve bir site haritasına sahip olmak kullanıcılarınıza kolaylık sağlayacağı gibi, bunlar arama motorlarının da hoşuna gidecektir. Sayfa optimizasyonu tabii ki bu örneklerden ibaret değildir; bu konuda her geçen gün yeni uygulamalar veya fikirler ortaya çıkmaktadır ve bunların doğru uygulanması çok ama çok önemlidir.

SEO İncelemesi (SEO Audit)

Bir siteniz var, sitenizde oldukça faydalı ve güncel bilgilere yer verdiğinize eminsiniz, ancak yeteri kadar ziyaretçi çekemiyorsunuz. Bu SEO uygulamalarında çok sık karşı karşıya kaldığımız bir durumdur. Bu, arama motorlarını yeterince etkin kullanamadığınızın bir işaretidir. Arama motorlarından yararlanamamanız site ziyaretçilerinizin sadece tavsiyelerden veya ücretli reklamlardan kaynaklandığı anlamına gelmektedir ki bu da asla yeterli değildir.

SEO incelemesi web sitenizin arama motorlarından yeterince yararlanmasının önündeki engellerin ne olduklarını ve bunların nasıl aşılabileceğini ortaya çıkartmak için yapılan bir faaliyettir. Aynı zamanda SEO incelemesi yapılacak olan SEO uygulamalarından önce, ihtiyaç tespiti ve planlama yapılabilmesi için atılacak olan ilk adımdır.

Piyasada çok sayıda SEO inceleme programının bulunduğu ve bunların kullanıcılara çok sayıda veri sağladığı bir gerçektir. Ancak, bu programların tek başına kullanımı SEO’da başarı elde etmek için kesinlikle yeterli değildir. Zira bu programların sağladığı veriler kısıtlı olmakla birlikte, SEO başarısı için asıl önemli olan konu bu verilere ulaşmak değil, bu verileri okumak ve kullanmaktır. İşte onlarca, hatta yüzlerce veri arasında boğulmamak ve bu verileri doğru bir şekilde kullanabilmek için bu alanda deneyimli SEO uzmanlarının yardımını almalısınız.

Doğru Strateji + Doğru Uygulama = SEO Başarısı

SEO’da başarı elde etmek için sadece doğru stratejiyi belirlemek yetmez. Çalışmalarınızdan olumlu sonuç alabilmek için aynı zamanda bu stratejiyi doğru uygulamak da önemlidir. Eğer gerçekten rakipsiz bir SEO uzmanı değilseniz, SEO konusunda deneyimli ekibimizin yardımını almanız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir