Sağlık Bakanı Akdağ, Ankara Ticaret Odası Congresium’da

Usta 24 Haziran 2016 0
Sağlık Bakanı Akdağ, Ankara Ticaret Odası Congresium’da

Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi

Sağlık Bakanı Akdağ, Ankara Ticaret Odası Congresium’da, Sağlık Bakanlığı bürokratları ve sağlık çalışanları ile iftarda bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapmak için çok gayret edeceğim. Çünkü hak ediyorlar bunu. Tabi ki bu bütçe imkanları ile olabilen bir şey. Hem ek ödemelerle alakalı olsun hem emeklilikle ilgili olsun yani bunların hepsini birdenbire yapamayız.” dedi.

Bakan Akdağ, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da, Sağlık Bakanlığı bürokratları ve sağlık çalışanları ile iftarda bir araya geldi.

İftar sonrasında, yaptığı açıklamalarda bulunan Akdağ, tüm sağlık çalışanlarını temsil makamında güzel bir iftar yaptıklarını belirterek, “Bugün sağlık çalışanlarımızla birlikte Ankara’da, aslında tüm Türkiye’deki̇ sağlık çalışanlarımızı temsi̇l makamında iftar yaptık. Çok tatlı bir iftar oldu. Oturduk, iftarımızı yaptık, Kur’anımızı dinledik. Daha sonra da arkadaşlarımızla hasbihal ettik.” diye konuştu.

‘Özlük haklarında iyileştirmeler yapmak için gayret edeğim’

Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapmak için çok gayret edeceğini vurgulayan Akdağ, sağlık çalışanlarının bunu hak ettiğini ve bunun bütçe imkanları ile olabileceğini kaydetti.

Bakan Akdağ, “Hem ek ödemelerle alakalı olsun hem emeklilikle ilgili olsun yani bunların hepsini birdenbire yapamayız. İşte yıpranma payı ile ilgili daha önce konuştuğumuz işler var. Bunların hepsini birden bire gerçekleştiremeyiz. Ama bütün sağlık çalışanları bilsinler ki sonuna kadar onların emeklerinin karşılığını vermek için gayret edeceğiz. Bütçe imkanlarımızın kısıtlı olduğunu tabii ki unutmadan. Maliye Bakanı beni dinliyorsa, şimdi Naci Ağbal, bana belki kızıyordur ama herhangi bir vaatte bulunmuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söylüyoruz. İnşallah bütçemizin imkanları genişler, ülkemiz büyümeye devam eder.” dedi.

Etiketler: sağlık bakanı, Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları, Ankara Ticaret Odası

Leave A Response »