Kanser Tedavisi Gören Sanatçı Naşide Göktürk vefat etti

Usta 30 Ağustos 2016 0
Kanser Tedavisi Gören Sanatçı Naşide Göktürk vefat etti

Sanatçı Naşide Göktürk vefat etti
Kanser tedavisi gören söz yazarı, besteci, yorumcu Naşide Göktürk, yaşamını yitirdi.

ANTALYA

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde kanser tedavisi gören sanatçı Naşide Göktürk (51), hayatını kaybetti.

Söz yazarı, besteci, yorumcu Göktürk’ün tedavi gördüğü Acıbadem Bodrum Hastanesi Sorumlu Hekimi Tıbbi Onkolog Dr. Hilmi Ege tarafından yapılan açıklamada, sanatçının yaklaşık 1 yıl önce akciğer kanseri teşhisiyle tedaviye alındığını ve hastanelerine genel durum bozukluğu nedeniyle geldiği belirtildi.

İleri evre kanser hastalığıyla mücadele eden Naşide Göktürk’ün yapılan tüm müdahalelere rağmen, hayatını kaybettiğini vurgulayan Ege, tüm sevenleri gibi sanatçının vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını ve yakınlarına başsağlığı dilediklerini bildirdi.

Bitez Mahallesi’nde defnedilecek
Göktürk’ün cenazesi yakınları tarafından hayatını kaybettiği Acıbadem Bodrum Hastanesinden alınarak, Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi Morguna götürüldü. Göktürk’ün cenazesinin yarın ikindi namazının ardından Bitez Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Öte yandan Göktürk’ün vefat haberinin ardından sevenleri, yakınları ve sanatçı dostları hastaneye geldi.

Göktürk’ün yakınlarına başsağlığı dileyen sanatçı Niran Ünsal, kıymetli bir dostunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “Sektördeki ‘dostum’ diyebileceğim tek insandı. Yüreği, gönlü çok geniş bir insandı. Çok üzgünüm. Güzel bir günde gitti. Çok acı çekiyordu. Kurtuldu. Bu süreç 15 aydır devam eden zorlu bir süreçti. Ben kurtulduğunu düşünüyorum ama tabii ki keşke Naşide’yi 100 sene daha yaşatabilseydik. Hepimiz bu yolun yolcusuyuz. Nefes alan herkes bir gün ölümü tadacak.” dedi.

Muhabir: Ali Ballı

Leave A Response »