Referandum Sonucları 16 Nisan 2017 (Evet mi Hayır mı ?)

Usta 16 Nisan 2017 0
Referandum Sonucları 16 Nisan 2017 (Evet mi Hayır mı ?)

16 Nisan 2017 (Evet mi Hayır mı ?)

Referandum sonuçları ne zaman açıklanacak işte saati
‘Referandum sonuçları açıklandı mı’ sorusunun yanıtı için sayılı saatler kaldı. ‘2017 referandum sonuçları ne zaman açıklanacak’ sorusu tüm Türkiye’nin bugün en çok cevabı aranan soru. Anayasa değişikliği referandumunu oylayan vatandaşlar referandum sandıklarının ne zaman kapanacağını merak ediyor. Referandum sonuçları açıklanmadan evvel, oy kullanan vatandaşların dikkat etmeleri gereken hususlar da var. İşte referandumda evet-hayır oylarının geçersiz sayılacağı durumlar ve hususlar…

Referandum sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta’ sorusu 2017 referandumunda oy verme işlemini yapan tüm vatandaşların yanıtını en çok merak ettiği konu. Anayasa değişikliğine ilişkin tarihi 2017 referandumunda, tüm yurtta oy verme işlemi başladı. 2017 referandumunda yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Cezaevlerine de 461 sandık kuruldu.

2017 referandumunda oy verme işlemi, Doğu illerinde

saat 07:00’de, diğer illerde de saat 08.00’den itibaren başladı. Referandum sonuçları açıklanır açıklanmaz mynet.com’da bu haber başlığı altında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

2017 REFERANDUMDA BUNA DİKKAT EDİN!

Seçmenlerin, 2017 referandumunda oy kullanırken, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan kimlik kartlarından herhangi bir resmi nitelikteki belgeyi yanında bulundurması gerekiyor. Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kağıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart olacak.

Seçmenler, beyaz renk üzerinde “Evet”, kahverengi renk üzerinde “Hayır” ibareleri bulunan iki ayrı renkten oluşan birleşik oy pusulaları ile “tercih” mührü kullanacak.

Leave A Response »