Hatırlarsanız, Twitter yakın zaman içerisinde yapmış olduğu açıklama ile birlikte yeni özellikler üzerinde çalıştığını ve bu özellikleri test etmeye başlayacağını duyurmuştu.

WhatsApp Android için parmak izi desteği!

WhatsApp Android kullanıcılarının bir süredir beklediği özellik çok yakında geliyor. Yeni WhatsApp Android özelliği ile birlikte artık daha güvenli bir uygulama deneyimi kullanıcıları bekliyor!

Twitter yepyeni özelliklerini test ediyor!

Bugün ise CES 2019’da Engadget‘e bir röportajda bulunan Twitter, yeni özelliklerini çok yakın bir zaman içerisinde bir grup kullanıcı tarafından test edileceğini müjdeledi.

Kullanıcıların birbiri ile olan etkileşimini daha üst seviyeye çıkartacak olan Twitter, kullanıcıların çevrimçi olduğunu gösteren varlık işaretlerini de yakın zaman içerisinde uygulamaya dahil edeceğini de duyurdu.

Bunun haricinde sohbet başlatıcı adını verilen yeni bir sohbet özelliğini de kullanıma sunacak olan popüler sosyal medya devi, bu özelliği ile birlikte kullanıcıların birbiri olan etkileşimini artırmayı hedefliyor.

Sohbet başlatıcı özelliğinden kısaca bahsedecek olursak, bu özellik ile birlikte kullanıcılar atmış olduğu tweetlerle diğer kullanıcılarla sohbet başlatabilecekler.

Ayrıca özel bir filtreleme sistemi üzerinde de çalışan sosyal medya devi, sosyal zorbalığın da önüne geçmeyi hedefliyor. Artık, Twitter üzerinden atılan nefret, aşağılayıcı ve taciz içeren tweetler bu sistem sayesinde rahatlıkla engellenebilecek.