Ünlü kripto KOL Austin Arnold, 2022’de kitlesel olarak büyüme ve 5 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşma yolunda güçlü temellere sahip ilk 5 düşük sermayeli altcoin projesini açıkladı. Biz de Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Dünyanın en küçük Blockchain’i Mina Protocol (MINA)

Mina Protocol, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak için oluşturulmuş minimal bir “özlü Blockchain” dir. “Dünyanın en küçük Blockchain’i” olarak adlandırılan Mina Protocol, Ethereum’un 300 gigabaytlık Blockchain’ine kıyasla sadece birkaç kilobayt kapasitesinde. Bu, ortalama bir kullanıcı için Mina ağını senkronize etmenin de çok daha kolay olduğu anlamına geliyor. Ağır donanım talepleri yerine, akıllı telefonunuzdan tam bir Mina nodu çalıştırabilirsiniz.

Son zamanlarda protokol, popüler Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon ile entegrasyonunu duyurdu. Özellikle, geliştiriciler artık Mina’nın özyinelemeli zk-SNARK özellikli uygulamalarını veya “Snapps”ı kullanarak Poligon üzerinde uygulamalar geliştirebiliyor. Kripto uzmanı Austin Arnold, jargonu bozuyor ve sıfır bilgi kanıtları kullanarak, bu tür uygulamaların belirli özelliklerini farklı taraflardan gizleyebileceğini açıklıyor.

NFT açık artırma protokolü Burnt Finance (BURNT)

Burnt Finance, Solana üzerine kurulu tamamen merkezi olmayan bir NFT açık artırma protokolü. Burnt Finance, herkesin çok çeşitli sentetik ve NFT’leri basmasına olanak tanırken, aynı zamanda onlara benzersiz bir açık artırma platformu sağlayan bir DeFi protokolüdür.

Kripto KOL Austin Arnold’a göre, Spark adlı test ağı piyasaya sürülmek üzere ve 37.000’den fazla kişi bekleme listesine katıldı. Kripto uzmanı şu açıklamayı yapıyor:

Testnet, kullanıcılara şu anda Solana üzerine kurulu, ilk olarak tamamen merkezi olmayan NFT açık artırma protokolü olan Burnt Finance platformuna ilk kez bakmalarını sağlayacak. Herkes yeni NFT’ler basabilecek, varlık satın alabilecek ve en düşük ücretlerle çok çeşitli açık artırmalar oluşturabilecek.

Yeni nesil bir PoS altcoin projesi Energi (NRG)

Energi (NRG), yeni nesil bir Proof of Stake (PoS) altcoin projesi. İyi kurulmuş Uniswap protokolüne dayanan Energiswap, ücret istikrarı ve güvenliği açısından benzersiz olan merkezi olmayan bir değişim sağlamak için enerji Blockchain’in tüm gücünü kullanıyor.

Bugün platform, ana ağında Energi Bridge’in lansmanını duyurdu. Traderlara göre bu, büyüyen DeFi ekosistemleri için büyük bir adım ve yeni kullanıcılar ve Energi ve EnergiSwap için sermaye için büyük bir rampa olacak.

Bir sosyal simge altcoin projesi olarak XCAD Network (XCAD)

XCAD, Zilliqa Blockchain’deki bir sosyal simgedir. Son zamanlarda, içerik oluşturucular ve hayranları için YouTube odaklı bu içerik platformu, dünya çapında tanınan YouTuber’lar Bay Beast ve KSI’dan önemli yatırımlar aldığını duyurdu. Kripto KOL Austin Arnold, platform hakkında şu bilgileri veriyor:

Xcad Network’ü destekleyen büyük YouTuber’lar ve etkileyicilerle, yeni nesil içerik oluşturucular içeriklerinden para kazanabilecek ve kendi NFT’lerini basabilecekler ve aynı zamanda içeriğin katılımı ve görüntülenmesi için ödüllendirilecekler.

Analist Austin Arnold ayrıca, Xcad Network’ün KSI ve Mr Beast’in katılımını Xcad’in kripto para birimlerinin ve tokenizasyonun daha küresel ölçekte benimsenmesini sağlama hırsının ve potansiyelinin büyük bir onayı olarak gördüğünü de ekliyor.

Dijital koleksiyon alanında Ecomi (OMI)

ECOMI, dijital koleksiyon alanında Singapur merkezli bir teknoloji şirketidir. Şirket, kullanıcıların koleksiyonlarını sosyal ağ hizmeti üzerinden satın almaları ve paylaşmaları için Blockchain tabanlı bir dijital koleksiyon pazarı olan VeVe’yi yarattı. Marvel’in doğum gününü kutlamak için Marvel Entertainment ve VeVe Digital Collectibles App, iki premium dijital koleksiyon sürümü daha çıkararak “Marvel Month”u kapatıyor.

Kripto KOL Austin Arnold, diğer kripto para birimlerinin hala yalnızca benimsenme ve farkındalık kazanmayı umarken, Ecomi with Veve’nin Warner Brothers, Capcom ve DC Comics gibi bazı büyük markalarla ortaklıklar kurduğunu vurguluyor. Bugüne kadarki en popüler koleksiyonlarından bazıları, Ghostbusters, Batman, Ultraman ve Harley Quinn oyunlarından çıktı. Kripto KOL, şu noktaya dikkat çekiyor:

Markaları bir kez elde ettiğinizde, bu markaların izleyicilerini de elde etme şansınız çok yüksek.