Sal. Tem 16th, 2024

Efes Selçuk’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı “Cumhuriyetin Işıkları” Çocuk Korteji ile kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde toplanan çocuklar doktor, itfaiyeci, hakim, polis, asker gibi farklı meslek gruplarının üniformalarını giyerek, ellerinde dövizlerle kent sokaklarında yürüdüler. Cumhuriyetin Işıkları Korteji’ne Efes Selçuk Gençlik Bandosu, Efes Selçuk Belediye çalışanları ve çocukların aileleri eşlik etti. Başkan Sengel de Cumhuriyetin Işıkları Korteji’nde çocuklarla birlikte yürüdü.

İstasyon Meydanı’nda sona eren kortejin ardından Efes Selçuk Belediye çalışanları hazırlanan koreografi ile 1923 yazdılar. Koreografinin yanı sıra Cumhuriyetin Işıkları Korteji’ne katılan çocukların balonlarını gökyüzüne bırakmasıyla da İstasyon Meydanı’nda muhteşem görüntüler oluştu.

SENGEL: ÇOCUKLAR CUMHURİYETTEN ASLA VAZGEÇMEYECEK

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bu güzel kalabalığı oluşturan başta çocuklar olmak üzere velilere, ailelere, belediye çalışanlarına ve Efes Selçuk mücavir sınırları içerisinde yaşayan herkese hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Bu sene Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl dönümü olduğu için geleceğin ışıkları olan çocukların ön safhada yer almasını istedik. Çünkü biliyoruz ki; Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu çocuklar geleceğe çok büyük adımlarla ve emin adımlarla demokrasi şölenini yaşayarak ve Cumhuriyetten asla vazgeçmeden devam edecekler. Ve bunların mimarı da eğer biz büyükler olabilirsek ne mutlu bize. İşte o yüzden bağımsızlık, özgürlük, eşitlik, adalet ve her şeyden önemlisi barış ve demokrasi için nice Cumhuriyet Bayramları yaşamamız dileğiyle. 98. Yıl dönümümüz kutlu olsun Efes Selçuk” dedi.

Başkan Sengel’in konuşmasının ardından Efes Selçuklular DJ Erdem’in marş ve şarkılarıyla coşku dolu bir gece yaşadılar. Kent merkezinde gerçekleşen kutlamaların yanı sıra Başkan Sengel, Belevi’de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen