Haberler

İngiltere, Boris Johnson’un koşu kombinini konuşuyor

İngiltere’de Brexit sonrası TIR ve kamyon şoförü bulunamamasından dolayı ciddi bir tedarik krizi yaşanıyor.

Marketlerde raflar boşaldı; uzun benzin kuyruklarında insanlar birbirleri ile kavga ediyor, vergi zamları ve sağlık hizmetleri de kaosa gömülmüş durumda.

Kriz dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Kötü haberlerin peş peşe geldiği bugünlerde gözler bu haftaki Muhafazakar Parti konferansına çevrilmişti.

YOĞUN GÜNDEM YERİNİ BORİS JOHNSON’UN KOŞUSUNA BIRAKTI

Gaz kıtlığı, Sarah Everard’ın vahşice öldürülmesi, vergi zamları, sağlık hizmetleri ve daha fazlası dahil olmak üzere Birleşik Krallık’ın karşı karşıya olduğu kritik sorunları tartışmak üzere toplanıldı. Ancak beklenilenin aksine toplantının en çok konuşulan konusu Başbakan Boris Johnson’ın koşusu oldu.

Reuters tarafından üzerinde şık bir gömlek ve ayağında resmi siyah deri bağcıklı ayakkabılar ile koşuya çıkan Boris Johnson’ın görüntüleri ülkenin en çok konuşulan konuları arasına girdi.

SOYTARI VE PALYAÇOYA BENZETENLER OLDU

Twitter’da yapılan yorumlar arasında Johnson’ı destekleyenler de vardı, spor için daha uygun bir kıyafet seçmesini önerenler de. Olumsuz düşünenlerse ülkenin içinde bulunduğu durumu işaret ederek Johnson’ın soytarı ve palyaço olduğunu söylediler.

Başbakan eleştirilere rağmen toplatının ikinci gününde de koşuya çıkmaktan vazgeçmedi. Ancak Johnson bu sefer spor kıyafetler tercih etti.

57 yaşındaki Boris Johnson, hevesli bir koşucu ve bisikletçi olarak biliniyor.

Başbakanın ülkesinde daha önce de farklı kıyafetlerle spor yaptığı görüntüleri çıkmıştı.