Genel

MasterChef’te kim elendi? 3 Ekim 2021 MasterChef elenen isim

İzleyiciyi ekrana kilitleyen efsane yarışma MasterChef’te dün akşam elenen isim şaşırttı. Beklenmedik veda şefleri de duygulandırdı. Şükrü’nün elenmesi hayranlarını üzdü.

MasterChef Türkiye 2021’de, eleme heyecanı yaşandı. Mustafa, Milhan, Ateş, Araz, Şükrü ve Safanur’un eleme potasında yer aldığı haftada yarışmacılar iki etapta şeflerin karşısına çıktı. İlk olarak yarışmacılar, fındık ana malzemesi ile hazırladıkları yaratıcı tabakları şeflerine sundu. Eleme adayı olan 6 yarışmacı, eleme gecesinin ilk etabında tabakları ile mücadele etti. Kritik ilk etabın ardından tadım yapıldı ve tabakları en çok beğenilen 3 yarışmacı elenmekten kurtuldu. İlk etabın tadımlarını yapan şefler en beğendikleri üç yemeği açıkladı. En başarılı tabakları yapan; Safanur, Milhan ve Araz elenmekten kurtularak rahat bir nefes aldı.

Fındık malzemesini kullanarak en yaratıcı üç tabağı yapan yarışmacının potadan çıkmasının ardından yarışmada rekabet daha da arttı.

Son üçe kalan; Mustafa, Şükrü ve Ateş “Limonlu mereng pay” adlı tatlıyı en iyi şekilde yapmaya çalıştı.

Somer Şef’in tarifi olan Limonlu mereng pay tatlısını en az hatalı yapan Ateş, son ikiye kalmaktan kurtuldu.

Ateş’in ardından son ikiye kalan Mustafa ve Şükrü’den kimin eleneceğini ise Mehmet şef açıkladı. Yapılan tadım sonrası bu gecenin ikinci etabında istenen tabağı en az başarılı yapan isim Şükrü oldu ve yarışmadan elendi.

Bir cevap yazın