Ekonomi

Ünlü Bitcoin Borsası: BTC Yılı Bu Seviyelerde Kapatacak!

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Bitcoin (BTC) fiyatı için yıl sonu tahminlerini yayınladı. Borsa 4.çeyrekte 96.000 dolar civarında BTC beklediğini söyledi. Analizlerini 3.çeyrek ve 4.çeyrek tarihsel verilerine dayandırdı. 2021’in son çeyreğinde %119’luk bir getirinin gelebileceğini söyledi. İşte tüm detaylar…

Kraken Bitcoin için neden yükselişte?

Yeni bir raporda Kraken, Bitcoin’in yılın son üç ayında (4.çeyrek) tipik olarak en iyi yıllık performansı kaydettiğini söylüyor:

3Ç’nin BTC için sona erdiği gibi bir çeyrek pozitif olmasına rağmen, 4Ç’nin tarihsel olarak sırasıyla ortalama ve ortalama %+119 ve %+58 getiri ile BTC’nin en iyi çeyreği olduğu belirtilmelidir.

Kraken, yıllar içinde kaydedilen ortalama getiriye dayanarak, Bitcoin’in yılı 100.000 dolara yakın seyrederek bitirebileceğini ekliyor:

BTC’nin 43.800 dolarlık çeyrek sonu kapanış fiyatında, 4.çeyrek 2021’de +%119’luk bir getiri, BTC’yi kabaca 96.000 dolara çıkaracaktır.

Kraken, %58’lik bir medyan getirisiyle Bitcoin’in yılı 69.000 dolar daha değer kazanarak kapatacağını söylüyor. BTC yazı yazılırken 54.800 dolar civarında işlem görüyordu ve bu da %25’lik yukarı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor. Kripto borsası ayrıca Ekim ayının Bitcoin için Eylül ayına göre daha değişken bir ay olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Bitcoin (BTC), Ekim ayının 43.820 dolarlık açılış fiyatından yaklaşık %25 arttı. Kraken, her yılın en kritik iki ayı için şunları söyledi:

Odak Ekim ayına kaydırıldığında, ayın tipik olarak Eylül’den daha dalgalı olduğu görülecektir (yıllık ortalama volatilite %66’ya karşı %61) ve BTC geçmiş ortalamalara bakıldığında +%13 daha yüksek bitirme eğiliminde. Ekim ayının BTC için uygun bir ay olma vaadi olmasına rağmen, Kasım ve Aralık aylarının boğalar için de aynı derecede elverişli olmasına dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın