Sal. Tem 16th, 2024

Ak Portföy, ‘Yatırımın Geleceği’ teması altında en yeni fonunu yatırımcılarıyla buluşturdu. Ak Portföy Dönüştürücü Teknolojiler Fonu, 5G, yapay zeka, makine öğrenmesi, insansız araçlar, nesnelerin interneti, akıllı sistemler, robot teknolojileri ve giyilebilir teknolojiler gibi çağın dönüşümüne öncülük edecek ileri teknoloji şirketlerine yatırım yapacak. Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, Sektörün en yenilikçi kurumu olarak, Yatırımın Geleceğiteması altında; Yeni Teknolojiler, Alternatif Enerji, Sağlık Sektörü, Yerli Teknolojiler, Fintek ve Blokzinciri fonlarımızın ardından son olarak da ‘Dönüştürücü Teknolojiler’ Fonumuzu tasarruf sahipleriyle buluşturduk” dedi ve ekledi:

Değişimin, yeniliğin, teknolojinin dönüştürücü gücü, önlenemez etkileri, hemen hemen her alanda, hayatımızı derinden etkiliyor. İleri teknolojiler hızla geleneksel teknolojilerin yerini alıyor. Daha hızlı, daha güçlü, daha rasyonel çözümler eskileri dönüştürüyor. Biz de bu farkındalıkla, dijital çağın yarattığı fırsatları yatırımcılarla buluşturarak her geçen gün ürün yelpazemizi geliştiriyoruz ”

Dönüştürücü Teknolojiler Fonu, çağın değişimine öncülük edecek ileri teknoloji şirketlerine yatırım yapıyor.

Ak Portföy Dönüştürücü Teknolojiler Fonu ile mevcut bir pazarı ve değer zincirini kökten değiştiren, geleneksel teknolojileri temsil eden şirketleri ve ürünleri geride bırakan, teknolojik ve bilimsel araştırma ve gelişmelere dayalı olarak yeni ürün, hizmet ve pazarlar yaratarak artan bir oranda pazar payı elde eden ileri teknoloji şirketlerine yatırım yaptıklarını belirten Ersarı, sözlerini şöyle tamamladı:

Kasım ayı itibarıyla yatırımcılarımıza sunulan Ak Portföy Dönüştürücü Teknolojiler Fonumuz, şu an çoğumuzun ismini çok duymadığı, ancak belki de geleceğin devleri arasında yer alması beklenen 45 ileri teknoloji şirketine yaklaşık olarak eşit ağırlıklı yatırım yapmanızı sağlıyor.

Teknolojinin en dinamik alanlarından biri olan Dönüştürücü Teknolojiler” temasına yatırım yapma fırsatı sunan bu yeni ürünümüzün, dünyanın geleceğine yatırım yapmak isteyen herkesin ilgisini çekeceğine inanıyoruz. Tasarruf sahiplerimiz fona, Türkiyedeki tüm bankalardan, herhangi bir alt limit olmadan, kolayca yatırım yapabilecek”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen