Sal. Tem 16th, 2024
  • Havayolu, halihazırda Boeing 777-300ER ile gerçekleştirdiği, 1 Aralık’tan itibaren ise simgesi haline gelen A380 uçaklarıyla gerçekleştireceği günlük Sydney seferlerinde hızla artan talebe cevap vermek için yaklaşık 50 ek uçuş kapasitesi sunuyor
  • Emirates, aşılarını tamamlamış, karantina zorunluluğu olmayan yolcularına Sydney ve Melbourne’e tam kapasite seferlerle seyahat etme imkanı sunuyor
  • Emirates, sınırların yeniden açılmasıyla Avustralya’nın seyahat sektörünün canlandırılmasına da katkı sağlayacak

Avustralya sınırları Kasım ayında yeniden uluslararası yolculara açarken , bu gelişmeyi memnuniyetle karşılayan Emirates hızla artan Avustralya gidiş-geliş seyahat taleplerini karşılamak üzere ülkeye yaptığı seferlerini artırdı. Yeni Güney Galler eyaletinde hedeflenen aşılama oranına ulaşılması ve Victoria eyaletinde de hedefe yaklaşılmasıyla birlikte her iki eyalet de vatandaşlarının karantina zorunluluğu olmadan Avustralya’ya geri dönmesine izin verecek.

Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte Emirates, Dubai ile Sydney arasındaki EK414/415 seferlerinin sıklığını artırarak Boeing 777-300ER uçaklarıyla günlük seferler yapmaya başladı. EK408/409 sefer sayılı Melbourne uçuşları haftada dört kez yapılıyor ve talep doğrultusunda sefer sayısı artırılabilecek.

Avustralya seyahat sektörünün toparlanma yolunda olduğunu gösteren bir başka olumlu gelişme de, Sydney ve Melbourne seferlerinin tam kapasiteyle, tüm bilet sınıflarından toplam 354 yolcuyla gerçekleştiriliyor olması. Avustralya vatandaşları, ülkede daimi oturma izni olanlar ve bu kişilerin yakın aile fertleri, ister tatil amacıyla dünyanın başka ülkelerine, ister ailelerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek için ülkelerine seyahat etsinler, pandemi sürecinin başından bu yana ilk kez, Avustralya Tıbbi Ürünler İdaresi (TGA) onaylı bir COVID-19 aşısı yaptırmaları şartıyla, herhangi bir kısıtlama olmadan bu iki noktaya artık yeniden seyahat etme olanağına sahipler .

1 Aralık tarihinden itibaren Emirates’in amiral gemisi A380 uçakları da Dubai-Sydney rotasındaki günlük seferler için tekrar Avustralya semalarına dönüyor. Yolcuların gözdesi bu uçağın, premium kabinlerdeki 76 Business Class ve 14 First Class koltuğun yanı sıra Ekonomi Class’taki 426 koltuğuyla birlikte toplam 516 koltukla hizmet verecek.

Emirates Avustralya-Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Barry Brown, havayolunun Avustralya faaliyetlerini artırması konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hak ettikleri uçuş kapasitesi ve sıklığıyla Avustralyalılara yeniden hizmet etmeye başladığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Normalleşme adımlarını yolcularımızın da takdirle karşıladığını düşünüyoruz zira Avustralya’daki evlerine dönmek isteyen aşılanan yolcular için bu artık kapasite sınırlaması olmadan seyahat edebilecekleri ve Yeni Güney Galler’e veya Victoria’ya indikten sonra karantinaya girmek zorunda kalmadan ailelerine daha kısa süre içinde kavuşabilecekleri anlamına geliyor.

Ayrıca Avustralyalılar, 1 Kasım’dan itibaren yurt dışı tatili ve seyahati planları yapmaya başladılar.. Bu gelişme tabi ki bizler için de iyi bir haber anlamına geliyor. Dubai’deki merkezimiz üzerinden 120 farklı uçuş noktasını kapsayan ağımıza erişimi olan yolcularımıza hizmet etmeye hazırız, ki bu da Expo 2020 Dubai’nin güzelliklerini yaşamak üzere Dubai’de mola vermeyi düşünen yolcularımız için çok elverişli olacak.”

Brown konuşmasına şöyle devam etti:
“Pandeminin başından bu yana zorlukların üstesinden gelmeye gayret ettiğimiz bir dönemde bize sadakatlerini gösteren yolcularımıza teşekkür etmek istiyoruz. Avustralya’ya her zamankinden daha fazla bağlıyız ve A380 uçaklarımızla hizmet verdiğimiz giderek artan popüler uçuş noktalarımıza Sydney’i ekleyeceğimiz için özellikle heyecanlıyız. Yolcularımız amiral gemimiz olan A380 uçaklarının ferah tasarımını ve sunduğu imkanları çok beğeniyor. Aralık ayından itibaren Sydney uçuşlarında da bu sıra dışı uçaklarda seyahat etme şansına sahip olacaklar.”

Premium sınıfta seyahat eden yolcular, Dubai’de ve uçuş ağındaki seçili noktalarda bulunan lounge’lardan ücretsiz faydalanarak uçuştan önce dinlenip yemek yiyebilir, ayrıca uçuştan önce ve sonra Avustralya’daki dört noktada, Dubai’de ve uçuş ağı genelinde şoförlü araç hizmetimizden faydalanabilirler.

Emirates ve Quantas yolcuları iki havayolu şirketi arasındaki uçuş ortaklığı sayesinde geniş bir uçuş ağına erişim sağlıyor. Emirates yolcuları Emirates’in seferler düzenlediği 120 varış noktasına ek olarak Avustralya’daki 55 noktaya erişme imkanına sahip olurken, Quantas yolcuları de Emirates ile Dubai’ye ve Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika’da 50 şehre ulaşma imkanı buluyor.

Emirates’in Brisbane ve Perth uçuşları hükümetin zorunlu kıldığı kapasite sınırlamalarıyla devam edecek. Bu noktalara seyahat eden tüm yolcular Queensland ve Batı Avustralya’daki seyahat kısıtlamaları gevşetilene dek 14 günlük zorunlu karantinaya tabi tutulacaklar.

Yolcuların, ülkelerinde yayınlanan güncel seyahat yönergelerini kontrol etmelerini ve uçuş noktalarındaki seyahat gereksinimlerini yerine getirdiklerinden emin olmaları önerilmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen