Paz. Tem 14th, 2024

Pandemi sebebiyle gücü yeniden tanımlamak durumunda kaldığımız bugünlerde, zihnin ve vücudun dayanma gücünü algılayarak analizler sunan cihazlar her zamankinden daha önemli hale geldi. Bütünsel sağlık hedeflerine ulaşma konusunda yardımcı olan Fitbit de geliştirdiği ürünlerle bu konuda en büyük destekçimiz. Fitbit, desteğini farklı bir boyuta taşıyarak bugüne kadarki en gelişmiş sağlık ve fitness takipçisi yeni ürünü Fitbit Charge 5’i Türkiye’de satışa çıkardı. Yeni özellikleri, şık tasarımı ve uzun pil ömrüyle beklentileri karşılayacak Fitbit Charge 5, kullanıcılarının fitness, stres, kalp sağlığı, uyku ve genel sağlığı takip etmesine yardımcı oluyor.

Aşılanma çalışmalarının hızlanması ve normalleşme süreci kapsamında evlerimize ve şehre dönüş yaptığımız bugünlerde, beden ve ruh sağlımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü geride bıraktığımız yıl, hastalıklara, kayıplara, artan strese, uyku, beslenme ve egzersiz düzeni değişimlerine maruz kaldık. Bu yüzden daha güçlü ve dayanıklı olmamız artık daha da önem kazandı. Kullanıcılarının bütünsel sağlık hedeflerine ulaşması için destek olan Fitbit tam da bu noktada kullanıcılarının ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak yeni bir ürün geliştirdi. Türkiye’de de satışa çıkan yeni ürün Fitbit Charge 5, bir önceki modele göre yüzde 10 ince tasarımı, yeni AMOLED renkli ekranı ve istatistikleri gösteren sürekli açık ekran seçeneğiyle beklentileri karşılamayı başarıyor. Önceki modellere göre iki kat daha parlak ve daha renkli dokunmatik ekrana sahip cihaz, 7 güne kadar süren pil ömrüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Farklı kayış seçenekleriyle de piyasaya sunulan cihaz, şimdiye kadar Fitbit’in çıkarmış olduğu en gelişmiş sağlık ve fitness takip ürünü. Türkiye’de de satışa çıkan Charge 5, altı aylık Premium üyeliği dâhil 1999 TL’ye Trendyol, N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Arçelik ve Teknosa mağazalarından satın alınabiliyor.

Yeni özellikler, kolay kullanım ve yüksek performans

Fitbit Premium’un yeni özelliği olan Günlük Hazırlık Puanı deneyimi, önümüzdeki aylarda Charge 5 cihazında da mevcut olacak. Vücudun antrenmana hazır olup olmadığını her gün verdiği puanla ölçebilen özellik, fitness yorgunluğuna, kalp atış hızı değişkenliğine (HRV) ve son uyku durumuna göre bir puanlama yapıyor. Bunun yanı sıra Charge 5, Aktif Bölge Süresi hedefi, dahili GPS, 20 egzersiz modu, otomatik egzersiz tanıma ve V02 maks tahmini gibi özelliklere de sahip. Premium üyelerse sertifikalı eğitmenler eşliğinde sunulan 200’den fazla antrenman programına, mindfulness ve beslenme seanslarına da erişebiliyor.

Sağlık ve zindelik desteğinin ötesinde, Charge 5 kullanımı da oldukça kolay. Tek bir kaydırmayla istatistikler görüntülenebiliyor, temassız ödeme yapılabiliyor, akıllı telefona bildirim gönderebiliyor ve bilgilerini özelleştirmek isteyenler için 20 farklı ve rengarenk saat yüzü seçeneği sunuyor. Charge 5, stresi daha iyi yönetme konusunda da vücudun stres karşısındaki tepkisini ölçen bir EDA sensörü içeren ilk cihaz. Charge 5 ile birlikte Fitbit uygulaması üzerinden Stres Yönetim Puanına da erişilebiliyor, böylece her sabah zihinsel olarak spora hazır olunup olunmadığı gözlemlenebiliyor. Ayrıca, çok yakında Premium üyeler uyku, meditasyon ve rahatlama uygulaması Calm’a da erişim sağlayabilecek.

Bütünsel sağlığa ilişkin derin analizler

Fitbit Charge 5, kullanıcılarının kalp sağlığına öncelik vermesine de yardımcı oluyor. Charge 5, kalp atış hızınızı 7 gün 24 saat izleyerek bildirim gönderiyor. Charge 5, kalp sağlığını yönetmesinin yanı sıra, Fitbit uygulamasındaki Sağlık Ölçümleri gösterge panosunda solunum hızı, cilt sıcaklık değişimi ve SpO2 dâhil olmak üzere öne çıkan diğer sağlık ölçümlerinin bütünsel bir görünümünü sunuyor. Uyku düzeni de sağlık için çok önemli olduğundan, Charge 5 ile kullanıcılar, günlük Uyku Puanı, Uyku Aşamaları ve SmartWake alarmları gibi alanında öncü uyku araçlarından faydalanmaya devam edebiliyor. Premium üyeleri ise bunların yanında uyku kalitesini iyileştirmek için daha derin analizlere ve yönlendirmelere erişebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen