Sal. Tem 16th, 2024

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı kripto para yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde şu sözlere yer ver: Kasım ayı FOMC toplantısı öncesinde dolar, altın ve kripto paralar sakinliğini koruyor. Komitenin bugün aylık 120 milyar dolar olan varlık alım programında kesinti (tapering) yapacağı kararını alması bekleniyor. Enflasyonun normal düzeyde gittiği dönemlerde Fed’in tapering yapması likiditeye ihtiyaç duyan para piyasaları açısından negatif olrak fiyatlasa da enflasyonist baskının oluştuğu bu dönem içerisinde, enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto paralar açısından pozitif korelasyon içerisinde olduğunu biliyoruz. Bunun da en önemli nedeni bir çoğunun sınırlı arza sahip olup, kripto para varlıklarının deflasyonist olma özelliği. Getiri bakımından da sene başında 30.000 seviyelerinde olan bitcoinin yaklaşık 120 artması ile sene başında 1900 seviyelerinde olan altının 6 düşmesi karşılaştırıldığında Bitcoin şimdiye dek enflasyondan en iyi korunma aracı oldu.

Piyasa FOMC kararı öncesi sakin ve Bitcoin fonlama oranları yani türev piyasadaki kaldıraçlı işlemlerdeki alım pozisyonlarının bir miktar şiştiği görülüyor. FOMC kararını piyasa görmek istiyor ve adımını buna göre atmak istiyor olabilir. Bu nedenle teknik olarak da 63.800 seviyesi Bitcoin’de kırılmadığı sürece gün içerisinde yeniden 60.000 seviyesine doğru kısa mesafeli baskılar oluşabilir.

ADA ve Ripple günün artan coinler olarak karşımıza çıkıyor. ADA’nın gizlilik ve güvenlik zinciri olan SpinADA.Cash bugün önemli bir listelenme haberine sahip. Zcash ekibi ile yürütülen bu proje neticesiyle ADA dün görüğü 1,95 seviyelerinden bugün 2,05 seviyelerne yükselirken, Ripple da Suudi İngiliz Bankası ile ödeme sistemlerinde yaptığı anlaşma sayesinde bugün piyasadan pozitif ayrışıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen