Sal. Tem 16th, 2024

Heyecan ve adrenalin tutkunları bu festivalde buluştu Başkan Böcek, “HobiFest büyüyerek devam edecek”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek hobi festivali “HobiFest 2021” hobi tutkunlarının katılımı ve yoğun ilgisiyle başladı. Cam Piramit alanında Antalyalılar ile buluşan HobiFest her yaştan Antalyalı için heyecanlı etkinlikler sunuyor. Türkiye’nin birçok şehrinden festivale katılım olduğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “HobiFest katılımcıların ve halkımızın desteğiyle büyüyerek devam edecek” dedi.

Doğadan Sanata, Sanattan Doğaya’ sloganıyla 70’e yakın hobi kulübünün katılımıyla düzenlenen HobiFest 2021 ilk gününde yoğun ilgi gördü. Antalyalılar geçen yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen HobiFest’e sabahın erken saatlerinden itibaren akın etti. Havanın da sıcak olmasını fırsat bilen Antalyalılar HobiFest’te düzenlenene etkinliklerle keyifli ve heyecan dolu bir gün yaşadı.

SÜRÜŞ EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Kadın, erkek, genç, yaşlı her yaştan hobi meraklılarını biraraya getiren HobiFest 2021’de kurulan sahnede gerçekleşen Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası’nın konseri, Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin ritm konseri ve sahne performansları, çeşitli dans gösterileri ilgiyle izlendi. Çocuklar için ücretsiz atv ve motor sürüş eğitimi, ileri bisiklet ve motor sürüş eğitimleri, off road sporu bilgilendirme çalışmaları, satranç sporu bilgilendirme eğitimleri, teorik ve pratik satranç workshop ve müsabakaları, zeka oyunları workshopları ve müsabakaları da katılımcıların ilgisini çekti.

KLASİK ARAÇLAR YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Festivale katılan birçok motosiklet kulübü ile off-road doğa ve spor kulüpleri, bisiklet kulüpleri, drone ve fotoğraf kulüpleri, kamp ve karavan kulüpleri hem kendilerini tanıtma, hem de doğa ve spor meraklılarını bilgilendirme şansı buldu. Off-Road gösterileri ise nefes kesti. HobiFest’in en dikkat çeken alanı ise klasik otomobil ve motosikletlerin sergilendiği alan oldu. Antalyalılar klasik araçlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Festivalin minik ziyaretçileri ise dış alanda kurulan şişme oyun parkında eğlendi.

BAŞKAN BÖCEK HOBİFEST’İ GEZDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de binlerce Antalyalıyı buluşturan HobiFest’i ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanat alanında birçok etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Böcek, “Bugün Türkiye’nin farklı illerinden de gelen 70’e yakın kulübün katılımıyla bu festivali düzenliyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek hobi festivalini yapıyoruz. Hava şartları çok iyi. Sıcak bir havada sıcak insanlarla buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyorum. HobiFest büyüyerek devam edecek. Hep birlikte inşallah daha aydınlık, daha güzel günlere gideceğiz” dedi.

HEYECAN DOLU ETKİNLİKLER

‘HobiFest 2021’pazar günü de devam edecek etkinliklerle Antalyalıların ziyaretine açık olacak. Beach Park Off-Road Gösteri Alanında yapılacak off-road yarışları ve motosiklet gösterileri nefes kesecek. Satranç turnuvası, izcilik etkinlikleri, drone yarışları, en yavaş motosiklet sürme yarışı, paramotor ve mikrolight gösterileri, mangala turnuvası, nostalji araç sergisi, motosiklet akrobasi gösterileri gibi birbirinden renkli gösteriler ile HobiFest 2021 de 7’den 70’e herkes heyecan dolu anlar yaşayacak.

SAÇ KAZITMA ETKİNLİĞİ

HobiFest 2021 de birçok etkinliğin yanı sıra Lösemili çocuklara destek vermek ve farkındalık oluşturmak için ‘Sende Yoksa Bende de Yok’ sloganı ile saç kazıtma etkinliği yapılacak. HobiFest 2021’e katılan kulüpler 7 Kasım Pazar günü saat 15.30’da Cam Piramit Sahnesi’nde saçlarını kazıtarak, Lösemili çocuklara destek olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen