Gündem

Lider Soyer: “Kabuğunda yaşayan bir kentin geleceği olamaz”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Küçük Kulüp Derneği tarafından düzenlenen ve kentte vazife yapan konsolosların ağırlandığı programa katıldı. Soyer, “Kendi kabuğu içinde yaşayan bir kentin geleceği olamaz. Bu insanlık mirasını ülkeleriyle paylaşan ve burada misyon yapan tüm konsoloslara teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Küçük Kulüp Derneği tarafından her yıl düzenlenen ve kentte misyon yapan konsolosların ağırlandığı programa katıldı. Küçük Kulüp Derneği İdare Heyeti Lideri Emre Sarıgedik ve Divan Konseyi Lideri Kemal Çolakoğlu konut sahipliğinde yapılan buluşmaya, Lider Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi ve Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, İzmir’de misyon yapan Almanya Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter, Romanya Başkonsolosu Mioara Stefan, Yunanistan Başkonsolosu Despoina Balkiza, İtalya Konsolosu Valerio Giorgio, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak ve eşi Muharrem Toprak, İzmir Fransız Kültür Merkezi Müdürü José Maria Queiros ve Küçük Kulüp Derneği İdare Şurası üyeleri katıldı.

Lider Soyer, “İzmir’de yaşayan beşerler olarak çok şanslı olduğumuzu biliyoruz. İzmir, harikulâde büyük bir potansiyele sahip. Lakin bunu bilmek ile bu potansiyeli kullanmak farklı şeyler. Kendi kabuğu içinde yaşayan bir kentin geleceği olamaz. Bu insanlık mirasını ülkeleriyle paylaşan ve burada vazife yapan tüm konsoloslara teşekkür ediyorum” dedi. Lider Soyer, Menemen çömlekçileri tarafından üretilen gramofonları da konuklara takdim etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın