Ekonomi

World Medicine OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda 5 kategoride birinci 10’da yerini aldı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve TurkishTime iş birliği ile gerçekleştirilen, OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Türkiye’de birinci kez yapılan araştırmaya nazaran World Medicine, var olduğu 5 kategoride 100 firma ortasından birinci 10’a girmeyi başardı. World Medicine İdare Konseyi Lider Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Aldığımız bu muvaffakiyet 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de yatırım planlarımızın doğruluğunu kanıtlıyor. Türkiye’ye yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

5 ana ve 5 yan kategoride belirlenen araştırma sonuçlarının 2020 yılı bilgilerine nazaran World Medicine, 352 milyon 128 bin 563 TL’lik yatırımıyla Türkiye genelinde OSB’lerde en fazla kar yapan şirketler ortasında 5’inci sırada yer almayı başardı. 244 milyon 320 bin 686 TL’lik yatırımıyla da en fazla yatırım yapan 10’uncu firma olmayı başaran World Medicine, yaptığı 36 milyon 124 bin 281 TL’lik Ar-Ge yatırımıyla da listeye 10’uncu sıradan giriş yaptı.

Son olarak en çok patent sahibi firmalar ortasında 9’uncu sırada yer alan World Medicine, marka tescil kategorisinde de birinci 5 firmadan biri oldu.

Her muvaffakiyet bizi daha fazlasını yapmamız için kamçılıyor

İhracat ve ithalat sayılarını daima artırdıklarını belirten World Medicine İdare Konseyi Lider Yardımcısı Sohrab Mammadov; “Çalışmalarımızın mükafata layık görülmesi çok gurur verici. Aldığımız mükafatlar daha çok çalışmamız için bize motivasyon sağlıyor” dedi.

Başarı kıssalarının 2016 yılında “Eczacılık Eserleri İhracatı” alanında dokuzunculuk ödülüyle başladığını anlatan Sohrab Mammadov, “2017 yılında ise “İhracatta En Süratli Yükselen Şirket mükafatını aldık. Tekrar 2017 yılında Eczacılık Eserleri İhracatı’nda üçüncü olduk. 2019 yılında ihracatta gösterdiğimiz başarılı performans ile İKMİB’in “İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı” kategorisinde ikinci olurken, 2020 yılında birinciliğe yükseldik. World Medicine olarak, bu yıl ISO 500 listesine de girerek daha evvelki yıllarda bu listede yer alan birçok kuruluşu geride bırakıp sektörel olarak 5’inci sırada konumlandık. Bugün de OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda 5 kategoride birinci 10’da yer aldığımız için çok gururluyuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın