Pts. Eki 2nd, 2023

2022 – 2023 öğretim yılında Bilfenli olmak isteyen öğrencilere yönelik yapılacak “Bilfen Giriş Sınav”ı için müracaatlar başladı. 1, 2 ve 3. sınıflar mülakatla, 4. sınıflara imtihan ve mülakata öğrenci alacak kurum, 5, 6, 7 ve 8. sınıflara ise “Bilfen Giriş Sınavı”yla öğrenci kabul edecek.

Her öğrenci için özel sınıflarda kişisel olarak yapılacak Bilfen Giriş İmtihanları için müracaatlar https://farkyarat.bilfen.com/bgs adresinden yapılabiliyor.

Akademik muvaffakiyetini kendine has uyguladığı eğitim – öğretim programları ile harmanlayan Bilfen İlköğretim Kurumları, 34 yıllık eğitim deneyimini artık de yeni öğrencilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 2022 – 2023 öğretim yılında Bilfenli olmak isteyen öğrenciler için imtihan müracaatları alınmaya başlandı. Her öğrenci için özel sınıflarda ferdî olarak yapılacak Bilfen Giriş Sınavı’na bu eğitim öğretim periyodunda 4,5,6 ve 7.sınıfta okuyan öğrenciler katılabilecek. Bilfenli olmak isteyen 1, 2 ve 3. sınıflar mülakatla, 4. sınıflar ise hem imtihan hem mülakata tabi tutularak okula kayıt olabilecek.

Bu yıl İstanbul, Ankara, Kayseri, İskenderun, Antalya, İzmir, Bursa ve Gaziantep yerleşkelerinde toplam 21.500 öğrenciye eğitim hizmeti veren Bilfen Okulları, 2022 – 2023 öğretim yılında Ankara Çankaya’da yeni bir anaokulunu hizmete açacak.

Bilfen giriş imtihanı hakkında ayrıntılı bilgi almak için http://www.bilfen.com adresi ziyaret edilebilir ya da https://farkyarat.bilfen.com/bgs linkinden imtihan başvurusu yapılabilirsiniz.

“Mizaç Temelli Eğitim Modeli”

Eğitimde kişiselliği ön planda tutan Bilfen İlköğretim Kurumları “Mizaç Temelli Eğitim Modeli” ile öğrencilerinin temel arayışlarını, güçlü ve zayıf yanlarını saptayarak onlara uygun müdahale usulleri geliştiriyor. Mizaç tipi tespit edilerek öğrencilerin nasıl akıl yürüttükleri, nasıl daha kolay öğrendikleri, ders çalışmak için nasıl bir ortama muhtaçlık duydukları, nelerden motive oldukları ve motivasyonlarının nasıl arttığı belirleniyor. Öğrencilerin mizaç tipine nazaran doğal kişilik özelliklerinde var olan olumlu potansiyellerini fark ederek ön plana çıkartırken; riske açık yanlarını da minimuma indirmeyi hedefleyen yaklaşımda, öğrencilerin gelişim süreçlerinde aktif rol oynayan ebeveynleri ve öğretmenlerinin de mizaçları tespit ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen