Pts. Eyl 25th, 2023

Kıpkırmızı sanki balmumumdan yapılmış gövdesi ve seksi hatlarıyla botanik dünyasının en feminen çiçeği bu sezon podyumun kraliçesiydi. Loewe defilesi sanki Georgia O’Keeffe’nin tablolarından fırlamış amtoriumların gövde gösterisiydi. Elbisenin deloltesinde, ayakkabının ucunda ve beklemedik bir çantanın sapında… Sanatta O’Keeffe’ döneminde bir devrim yaparak çiçekleri kendi boyutundan farklı sanki bu döneme ait zoom tekniğiyle devleştirerek resmetti. Bu sanatta ve tuvalde bir ilkti. Sürreliazm dışında çiçekler kendi boyutları haricinde resmedilmemişti. O’Keefee nin yaptığını İlkbahar-Yaz 2023 defilelerinde Loewe yaptı. Kreatif direktörü Jonathen Anderson’un artistik zekası antoriumu gardroplara taşıdı.

Bu esprili yaklaşımı ilk kullananlardan influencer Rozalin Eraslan Milano Moda Haftası’nda kırmızı çiçeği boynuna choker şeklinde bağlayarak avangard look’una enfes bir son dokunuş yaptı.

Beauty Omelette’in kurucusu Nur Bilen Yavuzer ise dev antorium ve yaprağının modellediği stilettoyu dolabını eklemiş bile….

Her ikisinin de yapacağı yeni kombinleri heyecanla bekliyoruz…

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen