Çar. Tem 24th, 2024

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, test şampiyonu WinterContact serisi kış lastiklerinin yol tutuşu, güvenlik, dayanıklılık ve azamî performans üzere özelliklerini en kuvvetli şartlarda sergilemek üzere Kars’ta bir test sürüşü gerçekleştirdi. Continental WinterContact serisi kış lastikleri, Türkiye’de bir birinci olarak Kars’ın karlı ve güçlü yerinde snowboard’a meydan okudu. Snowboard’da başarılı oyuncu ve atlet Furkan Kızılay yer alırken, ortalarında ulusal sportmen İbrahim Okyay’ın da olduğu profesyonel yarış pilotları, Continental kış lastikleriyle başarılı bir performansa imza attı.

Continental Türkiye, kış lastiklerinin en kuvvetli şartlara ahenk sağlayan üstün performansını göstermek hedefiyle farklı bir test sürüş aktifliği düzenledi. Ülkemizin en soğuk ve karlı vilayetlerinden Kars’ta gerçekleştirilen test sürüşünde Continental kış lastikleri snowboard‘a meydan okudu. Türkiye’de daha evvel denenmeyen bu meydan okumayla Continental bir prensip de imza atmış oldu. Snowboard‘unüstündeki isim ise kış sporlarında başarılarıyla tanınan, tecrübeli oyuncu Furkan Kızılay oldu. Survivor programının 15 Ocak’ta başlayacak yeni dönemi All Star’a gitmeden çabucak evvel Continental Türkiye’nin düzenlediği meydan okumaya katılan Furkan Kızılay’ın karşısında ise profesyonel yarış pilotları vardı. Motor sporlarında 10 kere Türkiye Şampiyonu olan, Genesis Racing Team, Proton Türkiye, Kosifler Motorsport ve Borusan Otomotiv Motorsport yarış ekiplerini kurmuş ulusal atlet İbrahim Okyayda Türkiye’de birinci kere düzenlenen meydan okumaya katılan isimler ortasında yer aldı.

Test şampiyonu WinterContact serisi ile şiddetli hava şartları kolay kolay aşıldı

Kars’ta gerçekleşen meydan okumada Continental’in test şampiyonu WinterContact serisi kış lastikleri kullanıldı. Continental’in geliştirdiği Cool ChiliTM teknolojisine sahip olan lastikler, ıslak yolda harika yol tutuşu sağlayarak fren performansını artırıyor. Kompakt ve orta büyüklükte araçlara nazaran geliştirilen WinterContact serisi, ıslak kış yollarında fren yapıldığında yüzde 5 oranında daha düzgün performans sergiliyor. WinterContact serisi, tüm kuvvetli hava şartlarında kusursuz yol tutuşu, fren arası ve kaymadan viraj alabilmesiyle testlerde de en emniyetli kış lastiği olarak göze çarpıyor. Seride yer alan ve geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan WinterContact TS 870, karlı yolda daha uygun kavrama sunuyor. Yeni sırt deseni sayesinde yağışlı havalarda suyu daha süratli bir biçimde tahliye ederek suda kızaklamaya karşı daha âlâ müdafaa sağlayan TS 870, ıslak tabanda harika frenleme üzere üstün özelliklerinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi ile de kışın güçlü şartlarında bile uzun aralıklar kat etmeye yardımcı oluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen