Pts. Eki 2nd, 2023

Hızlı servis restoran zinciri kesiminin dinamik markaları Saloon Burger ve PizzaLazza’nın üst yöneticiliğine, 30 yılı aşkın ticari ve perakende bankacılık tecrübesine sahip isim Esra Kıvrak getirildi. Bankacılık mesleğinde bilhassa satış ve pazarlama idaresi ve nakit idaresi alanında üst seviye vazifeler almış olan Esra Kıvrak, KOBİ Bankacılığı, Girişimcilik ve Bayan Girişimciliği hususlarında da fark yaratan çalışmalara öncülük etmiştir. Esra Kıvrak, her iki şirketin de Genel Müdürü olarak ileriye dönük stratejilerin oluşturulması ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

Tekstil, sıhhat, perakende ve süratli servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla bireye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren Saloon Burger ve PizzaLazza’nın üst idaresine, bankacılık kesiminin tecrübeli ismi Esra Kıvrak getirildi.

30 yılı aşkın ticari ve perakende bankacılık ve danışmanlık mesleğinde bilhassa Girişimcilik ve Bayan Girişimciliği, KOBİ bankacılığı alanlarında dijital dönüşüm, yeni iş modelleri ve ekosistem gelişimi mevzularına odaklanan Esra Kıvrak, her iki şirketin de Genel Müdürü olarak süratli servis restoran zinciri bölümünde dinamik bir büyüme sergileyen PizzaLazza ve Saloon Burger markalarının ileriye dönük stratejilerinden sorumlu olacak.

Hızlı servisin yükselen yerli markaları PizzaLazza ve Saloon Burger’in idare bayrağını devralmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren Esra Kıvrak, “Bu kıymetli markaları güçlü bir iş planı ve en üst düzeyde müşteri tecrübesiyle Türkiye’de ve yakın coğrafyamızda yeni başarılara taşıyacak planlarımızı hayata geçireceğiz. Grubumla birlikte maksadım; önümüzdeki periyotta daha fazla müşteri odaklı bir yaklaşımla daha kusursuz bir marka tecrübesi yaşatmak, mahallî tatlarla zenginleştirilmiş yenilikçi eserlerimizle en sevilen pizza ve hamburger markası olarak genişleyen franchise zincirimiz ve güçlü iştirak yapımızla nitelikli büyümeyi sağlamak olacak” dedi.

Esra Kıvrak, 1989 yılında başlayan bankacılık mesleğinde, Pamukbank, Bank Ekspres ve Osmanlı Bankası üzere kurumların akabinde, 16 yıl boyunca Garanti BBVA bünyesinde farklı idare misyonlarında bulundu. Bu periyotta müşteri odaklı farklı eser ve servislerin geliştirilmesine ve faal satış idaresine odaklanan Esra Kıvrak, banka bünyesinde Bayan Girişimciliği inisiyatifinin de liderliğini üstlendi. Bu kurumda son misyonu KOBİ Bankacılığı ve Pazarlamadan Sorumlu yönetici olan Esra Kıvrak, sonrasında Alternatif Bank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonuna getirildi. Bankacılık bölümündeki liderlik misyonları sonrasında Esra Kıvrak, çeşitli memleketler arası kuruluşlar, Commercial Bank of Qatar ve Dünya Bankası bünyesinde danışman olarak sorumluluk aldı ve 2022 yılı prestiji ile de PizzaLazza ve Saloon Burger üst yöneticiliğini üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Milletlerarası Bağlar Kısmı mezunu olan Esra Kıvrak, Wharton School /UPEN Yöneticilik Eğitimi Programını tamamladı. Harvard ve Stanford üzere üniversitelerde idare ve liderlik eğitimlerine katıldı.

PizzaLazza ve Saloon Burger Hakkında

2014 yılında temelleri atılan, kaliteli, sağlıklı, sağlam ve helal sertifikalı eserler ile günlük açılan taze hamurla ürettiği pizzalarıyla kısa müddette tüketicilerin beğenisini kazanan PizzaLazza, 68 şubesiyle hizmet veriyor.

2015 Nisan ayında birinci restoranını açtıktan ve 1 yıllık AR-GE süreci sonrası hem özgün lezzet kodlarını koruyan burgerleri ve mahallî tatlarıyla farklılaştırılan özel hamburgerleriyle 39 şubeye ulaşan Saloon Burger ise sağlıklı ve sağlam gereçler, helal sertifikalı etler kullanılarak üretilmiş eserlerini tüketicisine uygun fiyatlarla sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen