Pts. Eyl 25th, 2023

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), internette satış yapmayı planlayan küçük işletmeler ve girişimcilerin kendi e-ticaret web sitelerine sahip olmalarının kıymetini vurguladı. İşletmelerin eser ve hizmetlerini satmak için kendi e-ticaret sitelerine sahip olmaları, işlerini farklılaştırmalarına, marka bilinirliğini artırmalarına ve içerik, tasarım, sitenin özellikleri ve genel kullanıcı tecrübesi üzerinde daha fazla denetime sahip olmalarına imkan tanıyor. WordPress’in profesyonel bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için en yeterli tahlillerden biri olduğunu belirten GoDaddy, işlerini büyütmek ve internette satış yapmak isteyen küçük işletme sahipleri ve girişimcilere yardımcı olmak hedefiyle bir WordPress e-ticaret sitesi oluşturmak için nelerin gerekli olduğunu açıkladı.

GoDaddy MENAT Genel Müdürü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Gemius Türkiye datalarına nazaran, Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 95’i bir e-ticaret sitesini ziyaret ediyor.[1] Bu, Türkiye’de e-ticaret yapan işletmeler için çok sayıda potansiyel müşteri olduğunu gösteriyor. GoDaddy olarak, e-ticaret web sitelerinin oluşturulması için çağdaş ve hızlandırılmış bir WordPress tahlili sunuyoruz ve Türkiye’deki küçük işletme sahipleri ve girişimcilere online seyahatlerinde gereksinim duydukları araçları ve teknik takviyesi sağlayarak yardımcı olmaya hazırız. Bu seyahate atılmadan evvel bir alan ismi ve hosting planı seçme ve web sitesine SSL sertifikası yükleme üzere temel ögeleri bilmek kıymetli.”

Bir WordPress e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler şöyle:

Alan İsmi

Web sitesi oluşturmanın birinci adımı bir alan ismi seçip kaydettirmektir ve bu, e-ticaret siteleri için de geçerlidir. Halihazırda kayıtlı bir alan isminiz varsa bunu oluşturacağınız e-ticaret sitesinde kullanabilirsiniz. Bir alan isminiz yoksa GoDaddy’de istediğiniz alan ismini arayabilir ve müsaitse kaydettirebilirsiniz.

Hosting Planı

WordPress web siteleri oluşturmak için mevcut farklı hosting planları kullanabilirsiniz lakin GoDaddy üzere hosting sağlayıcıları WordPress web sitelerine özel planlar da sunuyor. GoDaddy’nin, küçük işletmelerin ve girişimcilerin daha süratli bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak için dünyanın en tanınan e-ticaret tahlili olan WooCommerce’in entegre halde geldiği bir WordPress E-Ticaret Hosting planı bulunuyor. Plan, 50.000’den fazla WordPress eklentisi ve 10.000 temanın yanı sıra arama motoru optimizasyonu (SEO) ve web sitesi yedekleme araçları da içeriyor.

SSL Sertifikası

Birkaç yıl evvel Google Chrome, SSL sertifikası olmayan web sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretlemeye başladı ve bu, tüm web sitelerinin SSL sertifikasıyla korunma altına alınmasını değerli hale getirdi. Bu, müşteriler kredi kartı bilgilerini, adreslerini ve başka ferdî datalarını paylaştıkları e-ticaret siteleri için ise daha da değerli. GoDaddy WordPress E-Ticaret Hosting planı uygun bir SSL sertifikası ile birlikte geliyor. Farklı bir hosting sağlayıcısı kullanıyorsanız ve bir SSL sertifikasına gereksiniminiz varsa GoDaddy’nin sunduğu farklı SSL sertifikası çeşitlerini inceleyebilir ve web siteniz için uygun olanı seçebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen