Pts. Eki 2nd, 2023

Ilgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki 8. sınıf öğrencilerinin tamamı için düzenlenen “Kariyer Günleri” Ilgaz Belediyesine ilişkin Çok Gayeli Şov ve konferans Salonunda devam ediyor.

Bugün saat 10.30’da başlayan aktiflikte İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Aydın Bahçeci 129 ortaokul son sınıf öğrencisine seslendi.

Öğrencilere eğitim ve eğitimin ehemmiyetinden, meslek seçiminde gaye belirlemeden bahseden Aydın Bahçeci, ülkemizin coğrafik bölgeleri ve bu bölgelere ilişkin özelliklerden yola çıkarak COĞRAFYA YAZGIDIR kelamına adeta bir gönderme yaparak içinde bulunduğumuz Orta Anadolu Coğrafyasındaki kısıtlı imkanlardan ve öğrencilerin neler yapabileceklerinden bahsederek girişini yaptığı sunumuna, gerek kendi hayatından, gerekse öğretmenlik devri boyunca yaşadığı olaylardan ve kesitlerden bahsederek ve yetiştirdiği öğrencilerin başarılarından örnekler vererek süslediği konuşmasıyla devam etti.

Her mesleğin değerli ve bedelli olduğuna değinen Sn. Bahçeci, öğrencilerin şimdi yolun başında olduklarını, 8. sınıf imtihanının hayatın sonu olmadığını vurguladı.

Hayatımızda kıymetli yeri olan dini ve ulusal şahsiyetlere de değinerek, ilçemizdeki okullara da isimlerinin verildiği Osmanlı Devleti’nin kıymetli padişahlarına da atıfta bulundu.

Yer yer eski ve yeni imkanların karşılaştırmasına da yer verilen sunumda, orta ara öğrencilerin soruları programın akışında tesirli oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen