Pts. Eki 2nd, 2023

Dakikalık otomobil kiralama teşebbüsü TikTak, yeni hizmeti Tiktak City ile 10 Ocak’tan itibaren belirlenen İspark noktalarından kullanıcılarına elektrikli otomobil kiralama ayrıcalığı yaşatıyor.

Dakikalık otomobil kiralamanın başkan markası TikTak, yeni hizmeti TikTak City ile 11 Ocak’tan itibaren elektrikli otomobilleriyle hizmet vermeye başlıyor. İstanbullular, otomotiv dalının gelecek trendlerine taraf verecek elektrikli araçlara, yeni jenerasyon akıllı ulaşım tahlili TikTak ile artık basitçe erişebilecek.

30 farklı model ve 3 bini aşkın otomobiliyle özgür deveran modeliyle hizmet veren TikTak, TikTak City ile kentteki kilit noktalarda yer alan İspark’lara elektrikli otomobillerini yerleştirerek kullanıcılarına kent içinde pratik, konforlu ve ekonomik bir ulaşım imkanı sunuyor.

İstanbullular, Avrupa ve Asya kıtasındaki makul İspark istasyonlarında yer alacak TikTak City otomobillerini kiralayarak, istedikleri yere gidip, işlerini tamamladıktan sonra diledikleri bir TikTak City İspark noktasına arabayı bırakabilecekler. Elektrikli otomobiller sayesinde etraf dostu ulaşıma katkıda bulunan TikTak City, kent hayatında elektrikli araçlarla ulaşım rahatlığı yaşamak isteyenleri bekliyor.

TikTak City’de kullanılan dakika üzerinden kira fiyatı ödeniyor. Her kiralama başı 200 kilometre fiyatsız kullanım hakkına sahip olunuyor. Elektrikli Renault Zoe’lerin yer alacağı TikTak City’de otomobillerin dakikası 1,59 TL’den kiralanabilecek.

Yeni hizmetleri TikTak City’yi pahalandıran TikTak Kurucusu Ersan Öztürk, “Hedefimiz, İstanbul’da gündelik hayatın kıymetli ulaşım tahlillerinden biri haline gelmek. Bu doğrultuda hem otomobil parkımızın genişlemesine hem de kent içi ulaşımda farklı modeldeki araç paylaşım sistemlerine yatırım yapacağız. Büyüme stratejimizde etrafa hassas elektrikli otomobiller önceliğimiz olacak.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen