Pts. Eki 2nd, 2023

Halkbank’ın 83. yıl reklam sineması, 2021’in en çok beğenilen reklamı oldu. Sinema, bir memleketler arası araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen AdWatch araştırmasına katılanların yüzde 86,2’si tarafından beğenilerek birinci seçildi. Tıpkı araştırmada en beğenilen üçüncü sinema de Halkbank’a ilişkin dijital bankacılık sineması oldu.

Uluslararası araştırma şirketi, Türkiye’de 81 vilayette 2021 yılının en çok hatırlanan, beğenilen ve konuşturan reklam sinemalarını irdeledi. Sonuçlar, Halkbank reklam sinemalarının büyük beğeniyle takip edildiğini ortaya koydu.

Halkbank’ın ekran yüzü Kerem Alışık’ın rol aldığı ve bankanın 83’üncü yaşını ekrana taşıyan “83.Yıl” sineması, yüzde 86,2’lik oranla yılın en beğenilen reklam sineması seçildi. Kerem Alışık’ın oynadığı bir öteki reklam olan Halkbank’ın “Dijital Bankacılık” bahisli sineması, tıpkı araştırmada yüzde 85’lik oranla en beğenilen üçüncü reklam sineması oldu.

“Halkımıza teşekkür ediyoruz”

Araştırma sonucundan büyük memnunluk duyduklarını paylaşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Halkın ismini taşıyan bankamızın 83 yıllık varlığını, ülkemizin kalkınmasına gösterdiği hassasiyetle bütünleştiren sinemalarımıza gösterilen beğeni, bizleri onurlandırmıştır. Bilhassa 83’üncü yıl sinemamız, yıllardır kullandığımız jingle müziğimizi değiştirdiğimiz bir sinema olması prestijiyle, bizim için ayrıyeten değerliydi. Aldığımız beğeniyle, bu yeniliğimizin kamuoyu nezdinde kabul gördüğü desteklenmiş oldu. Sinemalarımıza gösterilen ilgi ve beğeni için tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. “Önce Halk, Sonra Bankayız” anlayışımız doğrultusunda ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak her işe, insanımızın bizlerden beklentisine içtenlikle yaklaşıyoruz. Bu samimiyeti sinemalarımızda de ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu da beğeniyi ve teveccühü beraberinde getiriyor. Bu samimiyeti yansıtan işlere imza atmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Araştırma nasıl yapıldı?

Reklamların performanslarının ölçümlendiği AdWatch araştırması, televizyonda yayınlanan reklamların spontane bilinirlik, beğeni ve ağızdan ağıza konuşulma seviyelerinin izlenmesi hedefi ile gerçekleştirilen bir inceleme. Reklamların tesirini bu üç kriterde pahalandıran araştırma şirketi, araştırmasını bilgisayar takviyeli telefonla anket (CATI) tekniğini kullanarak haftalık 300 ve aylık 1200 iştirakçiyle gerçekleştirdi. Araştırma kapsamında; Türkiye kentsel alanını temsilen 81 vilayette; 15-60 yaş ortası, AB, C1, C2, D ve E SES kümelerine mensup bayan ve erkeklerle görüşüldü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen