Paz. Tem 14th, 2024

Çukurova’da kültür ve sanatın kalbi 01 Burda Performans Gösteri Merkezi (PGM), müzikseverleri Cumhuriyet Bayramı konserinde buluşturdu.

Çukurova’da kültür ve sanatın kalbi 01 Burda Performans Gösteri Merkezi (PGM), müzikseverleri 31 Ekim 2021 akşamı Cumhuriyet Bayramı konserinde buluşturdu. 01 Burda Performans Gösteri Merkezi (PGM) salonunda gerçekleşen konserde; Utku Bayburt “Bariton”, Evrim Özkaynak “Vokal”, Arda Serindağ “Klarinet”, Burak Ayrancı “Viyolonsel”, Özgür Özaslan “Anlatıcı”, Cem Ergunoğlu “Ses Tasarımcısı” olarak sahnedeki yerlerini aldı.

Anlatıcı Özgür Özaslan, Cumhuriyet Bayramı’na özel konserde Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri Kuvayı Milliye Destanı’ndan esinle Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, orkestra şefi Murat Cem Orhan’ın notalarıyla dramatik bir yaklaşımla sundu. Konserde illüstrasyon sanatçısı Kutay Can Doğan’ın, Özgür Özaslan’ın anlatımlarının her bir bölümü için çizdiği illüstrasyonları; Kurtuluş Savaşı’nı, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’in kuruluş yıllarını anlatan dramatik siyah-beyaz görüntüler de geniş ekrana yansıtıldı.

İzleyenleri Kurtuluş Savaşı yıllarına taşıyan ve oldukça hüzünlendiren konserde; Murat Cem Orhan Anadolu’nun yeniden dirilişinin baş kahramanlarını Nazım’ın dizeleri ve müzik aracılığıyla Adanalılarla paylaştı ve sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen