Paz. Tem 14th, 2024

Her sene başında o sene için verilen bazı sözler vardır. “Daha sağlıklı besleneceğim, daha zayıf olacağım, daha iyi anne, baba, eş, evlat olacağım, daha çok çalışacağım” gibi. Sene sonu gelince dönüp baktığımızda bir arpa boyu yol kat edilmediği görülür.

2021’e girmeden aslında 2019 için hedeflenen, ama 2020’de bile yapılması ötelenen, ertelenen bir sürü karar alınır, hedef koyulur. Her sene başı alınan bu kararların kaçının gerçekleştiğine bakarsak, istatistikler çarpıcı:

  • İnsanların 95’i zaman zaman hedeflerini, işlerini öteliyor.
  • İşlerini öteleyen bireylerin 20si kronik olarak işlerini erteliyor ya da son dakikaya bırakıyor.
  • 30 yıl içinde işlerini erteleyenlerin sayısı 4 katına çıkmış.
  • İşlerini erteleyen bireylerin 46sı bu durumun olumsuz etkilerini yaşıyorlar.

Sağlık hedeflerini erteleyenler için bu sene, 2021 senesi bir ilk olabilir. Bu sene sene bitmeden sene başında verilen sözü yerine getirmek için bir fırsat var. Bir “Sağlık Kaçamağı”

Nörolog Dr. Timur Yılmaz, Wellbeing Chef Pelin Bozkurt Bilgiç ve Klinik Psik. Blm. Uzm. Alara Fulya Şensoy bir araya geldiler. Bir Sağlık Kaçamağı tasarladılar. 3-4-5 Aralık’da Çatalca’da Villa Fe’de 2 gece 3 günlük bir kaçamak olacak. Kontenjanları kııstlı olan ve hızla dolmaya başlayan bu sağlık kaçamağı için Wellbeing Chef Pelin Bozkurt Bilgiç “Hepimiz sağlıklı olmak, fit olmak, ince olmak derdindeyiz. Tüm bunlar olurken de genç kalmak istiyoruz. Benim konum mutfak. Kendimi Güzel Yaşam Mutfağı tasarımcısı olarak adlandırıyorum. Güzel yaşamak ve güzel yaş almak istiyoruz. Sevgili Nörolog Dr. Timur Yılmaz ve Sevgili Klinik Psk. Blm. Uzm. Alara Fulya Şensoy ve benim ile dolu dolu geçirebileceğiniz harika bir kaçamak bu. İstanbul’dan arabayla çok yakın olan Çatalca’da planladık programımızı. Şehirden uzaklaşarak, temiz hava ve engin bilgilerle, lezzetle ve arınma ile dolu bir haftasonu. ” diyor ve ekliyor “Bu sene dostlarım ve danışanlarımla sene başında verdiğimiz kararları, sene sonuna doğru bozduğumuzu fark ettik. Bu sefer bir farklılık yapmak istedik. Sene sonuna yaklaşırken son bir adım atalım, 2022 senesine sağlıkla girelim dedik. Son 2 senedir yaşadıklarımız düşünülürse, elimizdeki en önemli varlığın sağlığımız olduğu ortada. Biz de çorbada tuzumuz olsun diye yola çıktık.” Pelin Bozkurt Bilgiç kamplarına ilginin yoğun olduğunu, hem kendisinin hem de ekip arkadaşlarının sosyal medyada Sağlık Kaçamağı Kampı nı paylaşmasının ardından kontenjanın hızla dolduğunu belirtiyor. Kampda son yerleri almak isteyenlerin hızlı olmasını rica ediyor.

Organik yemekler, arınma, sindirim, vitaminler üzerine bilgiler, chigong, hatayoga, hareket, meditasyon, arkadaşlık, gelişim, dönüşüm bu kampın içeriğinde bol bol var. Daha detaylı bilgi için 05452246784’i arayabilirsiniz.

Bu sene bitmeden sağlığa adım atmak isteyenler, 2021 hedeflerini gerçekleştirmek isteyenler her zaman olacaktır.

Hedeflerini ertelemek istemeyenler için 3-4-5 Aralık Sağlık Kaçamağı Çatalca Villa Fe’de gerçekleşecek. Programı, ücreti ve detayı öğrenmek için 05452246784’i arayabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen