Sal. Tem 16th, 2024

Geçtiğimiz Pazar günü kutlanan Cadılar Bayramı’nda giyilen kostümlere, dünyada olduğu kadar ülkemizde de büyük ilgi gösteriliyor.

Her sene 31 Ekim tarihinde kutlanan, çocukların da büyük ilgisini çeken Cadılar Bayramı eğlenceleri bu yıl da devam etti. Genellikle korkunç kostümler giyenlerin katıldığı maskeli balolar ve çocukların katıldığı sokak etkinlikleri ile son yıllarda ülkemizde de popüler hale gelen Cadılar Bayramı’nda, kostüm kiralama servislerine ilginin artış gösterdiği görüldü.

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com’un verilerine göre, Ekim ayının başından itibaren kostüm kiralama sayfalarına olan trafiğin arttığı gözlemlendi.

Cadılar Bayramı haftası ilgi tavan yaptı

Cadılar Bayramı’na az zaman kala ise kostüm taleplerine olan ilgi zirveye çıktı. 27 Ekim en çok ilginin gösterildiği tarih olarak dikkat çekerken, Ekim ayındaki kostüm kiralama hizmeti sayfalarında oluşan trafik bir önceki aya göre yüzde 1600, geçen yılın Ekim ayına kıyasla yüzde 800 arttı. Aramalar en çok İstanbul ve Ankara’dan gerçekleşti. İstanbul’da kostüm kiralamaya en çok ilgi gösteren ilçeler ise Kadıköy ve Bakırköy oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen