Çar. Tem 17th, 2024

Son yıllarda tüm sektörleri etkisi altına alan dijitalleşme rüzgarı, geleneksel olarak işleyen inşaat sektöründe de etkisini göstermeye başladı. Pandeminin etkisiyle daha da hızlanan bu değişim, sektörün insan kaynakları alanında da değişimlere yol açtı.

Koronavirüs pandemisinin her alanda en çok etkilediği sektörlerden olan inşaat sektöründe firmalar ve çalışanlar zor bir dönem geçirdi. Geleneksel olarak işleyen sektörde firmalar personel bulma, personel de iş bulma konusunda sıkıntılar yaşadı.

İnşaat sektörüne özel online pazar yeri ve kariyer platformu Workindo, sunduğu istihdam çözümleriyle sektöre büyük kolaylık sağlıyor. Workindo ile inşaat sektöründe yüz yüze iş görüşmesi ve “hamili kart yakınımdır” dönemi sona eriyor.

İhtiyaca göre en doğru personel ile en doğru işi online olarak buluşturduklarına değinen Workindo CEO’su Erhan Kocabaş, “Teknolojik değişimin hızlı yaşandığı bu dönemde, inşaat sektörünün de bundan etkilenmemesi kaçınılmaz olurdu. Pandemi etkisiyle durma noktasına gelen sektör, atılan adımlarla hafif de olsa canlanma yaşadı. Birçok alanda artık klasik yöntemlerin işe yaramadığını ve teknoloji ile yeni yöntemlerin kullanılmaya başlandığını görüyoruz. Workindo ile bu değişimi inşaat sektörüne yansıtarak çözümler üretiyoruz.

İstihdam konusunda tamamen geleneksel işleyen inşaat sektörüne, son 2 yılda yepyeni bir vizyon kazandırdığımızı söyleyebilirim. Workindo sayesinde firmaların ve personelin artık yüz yüze iş görüşmesi yapmasına gerek kalmıyor. Sitemize üye olan taşeronlar ve personel kendileri için en uygun işe kolayca teklif verebiliyorlar. Üstelik dünyanın birçok noktasındaki projeler de buna dahil” dedi.

Nokta Atışı Personel-İş Eşleşmesi

Erhan Kocabaş, güven ve şeffaflığın kendileri için her şeyden önce geldiğini belirterek şunları söyledi: “Workindo.com’a üye olan inşaat personeli kendi yetkinliklerini ve deneyimlerini sisteme kaydederek, kendilerine en uygun işi bulabiliyor. Yine firma sahipleri de aynı şekilde istedikleri özelliklere sahip çalışan bulma imkanına sahip oluyor. Belge teslim süreci de yine site üzerinden online olarak gerçekleşiyor.

Workindo.com’a üye olan tüm şirketlerin ve şahısların bilgileri birinci elden düzenli aralıklarla kontrol edilerek bilgilerin doğruluğu güvence altına alınıyor. Tarafların her işten sonra birbirlerini puanlama ve yorumlama özelliği ile de hem işveren hem de iş alan iki taraf için şeffaflık ilkesi devreye giriyor. Herkes memnuniyetini ya da memnuniyetsizliğini özgürce dile getirerek ihtiyacı olan işi ve personeli nokta atışı yaparak buluyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen