Çar. Tem 24th, 2024

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplumsal belediyecilik çalışmaları kapsamında kreş sayısını arttırıyor. Büyükşehir, beş ilçede daha çocuk kreşi ve gündüz bakımevi açacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, her ilçeye kreş kelamını yerine getiriyor. Büyükşehir Belediyesi, toplumsal belediyecilik çalışmaları kapsamında bayanların çalışma hayatında daha faal yer alabilmesi ve çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilmeleri maksadıyla Antalya’nın beş ilçesinde daha çocuk kreşi ve gündüz bakımevi açmak için düğmeye bastı.

BEŞ İLÇEDE 60 DERSLİK

Daha evvel Cam Piramit, Yenigün, Gündoğmuş, Serik, Kaş Kreş ve Gündüz Bakımevlerini hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez İlçesi Kanal Mahallesi’nde 18 derslikli, Muratpaşa Güzeloba Mahallesi’nde 12 derslik, Kumluca’da 13 derslik, Finike’de 12 derslik ve Manavgat 5 derslikli kreş açacak. Çocukların fizikî ve toplumsal gelişimleri için her türlü imkanın sağlanacağı kreşlerde alanında uzman meslek elemanlarınca eğitim verilecek. 36-72 aylık çocuklara hizmet verecek kreşlerde çocuklar nitelikli bir eğitim alarak kaliteli bir vakit geçirecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen