Çar. Tem 24th, 2024

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu 2014 yılından bugüne vilayet genelinde kanal temizliklerine devam ediyor. Bu kapsamda Yatağan ilçesinde 36 Bin 700 metre kanal paklığı, 3 Bin 470 metre de sulama kanalı tamirat süreci gerçekleştirildi.

Verimli toprakları, başat eserleri ile bir tarım kenti olan Muğla’da, hizmetleri ve projeleri ile her vakit üreticinin yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, ziraî sulama kanalları bakım, tamiratı ve paklığı ile de üreticilere takviye oluyor. 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi üreticilerin mağdur olmaması için bu hizmeti vilayet genelinde vermeye çalışıyor.

Nüfusun yüzde 60’ının kırsalda yaşadığı ve ziraî üretimin yaygın olduğu Muğla’da, tarım üreticisine takviye olan Büyükşehir Belediyesi, Yatağan ilçesinde sulama tesislerinin paklığı ve tamiratını yapıyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 yılı içerisinde Yatağan ilçesindeki Bozüyük, Bozarmut, Hisarardı, Şahinler ve Kapubağ Mahallelerinde 5 Bin 100 metre uzunluğunda sulama kanalı paklığı yapıldı. Ayrıyeten Büyükşehir Belediyesi kurulduğu 2014 yılından bu yana Bozarmut, Bozüyük, Çukuröz, Deştin, Kadıköy, Hisarardı, Kapubağ, Madenler, Mesken, Nebi, Şahinler, Zeytinköy, Katrancı, Turgut, Yeşilbağcılar mahallelerinde toplam 36 Bin 700 metre kanal paklığı, 3 Bin 470 metre de kanal tamirat süreci gerçekleştirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen