Çar. Tem 24th, 2024

Vestel, Play-Fi ses teknolojili TV’ler geliştirmek için yeni kuşak ses, görüntüleme ve sensör alanında dünya başkanı DTS şirketi ile iş birliği mutabakatı yaptı. Kablosuz ses sistemi olan Play Fi özelliğini destekleyen Vestel TV’lerin 2022’nin ikinci yarısında üretilmeye başlanması planlanıyor.

Global bir teknoloji şirketi olan Vestel, Play-Fi çok odalı ses ve surround ses teknolojilerine sahip TV’ler geliştirmek için Xperi Holding Corporation’ın yeni kuşak ses, görüntüleme ve sensör teknolojisinde dünya başkanı şirketi DTS ile iş birliğine imza attı.

Yüksek teknoloji odaklı üretimi ve rekabetçi fiyatlarıyla dünyanın dört bir yanında TV’leriyle tüketiciye ulaşan Vestel, bu iş birliği çerçevesinde, Vestel markası da dahil olmak üzere, lisanslı ve OEM markaları için DTS Play Fi sistemli eserler üretecek. Play Fi özellikli Vestel TV’lerin 2022’nin ikinci yarısında devreye alınması planlanıyor.

Meskenler için çok odalı, kusursuz bir ses sistemi yaratan DTS Play-Fi, sesi taşınabilir aygıtlardan TV’lere, hoparlörlere, soundbarlara ve set-top boxlara kablosuz olarak göndererek, yüksek kalitede ses tecrübesi yaşatıyor. Wifi üzerinden çalıştığı için ek bir donanım gerektirmeden geniş eser gamında faaliyet gösterebiliyor.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın birinci 3 TV üreticisi ortasında yer alan Vestel’in bu gücünü stratejik iş birlikleriyle artırdığına dikkat çeken Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Vestel teknolojisini bugün dünyanın 158 ülkesine ulaştırıyoruz. Rekabetin hayli çekişmeli ve süratli olduğu milletlerarası pazarlarda var olabilmek için de stratejik iş birlikleri çok değerli. Meskenlerdeki tecrübesi artırmaya, eserlerimizin kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz. Televizyonlarımızı akıllı meskenlerin merkezi pozisyonuna getirirken; kablolardan bağımsız, üst seviye bir tecrübenin kapısını aralıyoruz. Play-Fi kusursuz surround, sesi TV’den odaya ve meskenin öteki kısımlarındaki hoparlörlere kablosuz olarak göndererek, yüksek kaliteli ses yayını yapmayı mümkün kılıyor. Üstelik fazla kablolar, teller ve adaptörler olmaksızın en güzel ses tecrübesini yaratıyor.” biçiminde konuştu.

DTS Play-Fi Genel Müdürü Dannie Lau, “Vestel’in etkileyici ölçeği ve CE markalarından oluşan güçlü yelpazesi, Play-Fi’nin insanlara ve konutlara erişimini daha da genişletiyor. Vestel iş birliğiyle, dünyanın en büyük ve en güzel tüketici elektroniği üreticileriyle birlikte çalışma misyonumuzu sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen