“Sizin oynadığınız topu…”

19 Ekim 2009 0

Soyunma odasında ağır hakaretler istifa getirdi.

Denizlispor Başkanı Ali İpek’in, Bursaspor’a 3-2 yenildikleri maçtan sonra soyunma odasına inerek, futbolculara ve teknik direktöre ağza alınmayacak sözler söylediği iddia edildi. Nurullah Sağlam’ın da bunun üzerine görevi bıraktığı belirtildi.

Denizlispor’un önceki gün evinde Bursaspor’a 3-2 yenildiği karşılaşma, teknik direktör Nurullah Sağlam’ın son maçı oldu. Genç çalıştırıcı, dün sabah bir açıklama yaparak, 3 Eylül 2009’da geldiği yeşil siyahlı kulüpteki görevinden ayrıldığını bildirdi. Sağlam, kişisel web sitesi “nurullahsaglam.com”dan yayınladığı açıklamasında, istifasının gerekçesini son derece çarpıcı kelimelerle anlattı:
“Bursaspor maçı sonrası sayın başkanın (Ali İpek) soyunma odasına gelerek, oyuncularımın ve benim meslek onurunu zedeleyecek bir söz sarf etmesi, kendime ve mesleğime olan saygımdan dolayı asla kabullenemeyeceğim bir durumdu. İşin en önemli ve vahim boyutu ise bu söylemin, tüm oyuncularımın önünde gerçekleşmesi ve bir daha tamir edilebilmesi mümkün olmayan bir şekle dönüşmesiydi.”

Beyefendi kişiliğiyle futbol dünyamızda saygın bir yer edinen ve daha önce çalıştığı bütün kulüplerden iyi ayrılan Nurullah Sağlam’ın böylesine ‘derin manalar’ içeren bir bildiri ile Denizlispor Teknik Direktörlüğü’nden istifa etmesi bize ilginç geldi. Araştıralım dedik ve bakın nelerle karşılaştık…

Rezil ettiniz
Küme düşme potasında yer alan takımının 90+2’nci dakikada yediği golle yenilmesine sinirlenen Denizlispor Başkanı Ali İpek, bunun üstüne bir de taraftarların protesto gösterilerine hedef olunca iyice çileden çıktı. Yönetici arkadaşlarının çabalarına rağmen bir türlü sakinleşemeyen İpek, hışımla soyunma odasına daldı. İçeride bulunan herkes en az İpek kadar üzgündü. Hatta bazı futbolcular ağlıyordu bile… Ama bu tablo bile Denizlispor Başkanı’nın öfkesini dindiremedi. Önce futbolcularına ağzına geleni saydı…

Böyle mi oynanır!

– Sizin oynadığınız topu ……. Rezil ettiniz beni. Böyle futbol mu oynanır!

– Sizin yüzünüzden taraftardan işitmediğim hakaret, küfür kalmadı. Bakın dışarıda millet toplanmış ve benim istifamı istiyor…

– Hepiniz artistsiniz…

Hızını alamayan İpek, daha sonra teknik direktör Sağlam’a döndü:
– Hocanız da dahil…

Zaten üzgün olan Sağlam, bu sözleri duyunca resmen şoke oldu… “Sayın başkan ne dediğinizin farkında mısınız?” diye sordu… İpek, sert bir ses tonuyla “Evet” deyince ortam daha da gerildi…

Kabul edilemez…
Ali İpek daha sonra yönetici arkadaşlarının ricaları üzerine soyunma odasına terk ederken, Nurullah Sağlam da tesislere dönüşte yardımcıları Hindal Gündüz, Hansel Ekici, Tuncay Öztürk ve Sadık Öztürk’ü toplayıp durum değerlendirmesi yaptı. Denizlispor Başkanı’nın tavırlarını ‘kabul edilemez’ bulan Sağlam, yardımcılarının da onayını alarak, görevi bırakma kararı aldı. Denizlispor’un, bu sezon Erhan Altın’dan sonra yollarını ayırdığı ikinci teknik direktör olan Sağlam, istifasının ardından Denizli’den ayrılarak, memleketi Gaziantep’e döndü.

“Artistsiniz” demedim “Tebrik ediyorum” dedim
Denizlispor Başkanı Ali İpek, dün akşam D Spor’a bağlanarak, Nurullah Sağlam’ın iddialarına cevap verdi. İpek, şunları söyledi:
“Ben maçtan sonra soyunma odasına gittim ama orada söylediğim laf şu: ‘Hepinizi tebrik ediyorum, hocanız dahil’. Benim sözlerimde istifayı gerektirecek bir durum yok. Nurullah Sağlam zaten istifa etmek için zemin arıyormuş, bu da bahanesi oldu. Zaten sürekli ‘yaratıcı oyuncumuz yok, takviye yapmalıyız’ diye şikayet edip duruyordu. Ama ben iddia ediyorum, Türkiye’nin en iyi takımlarından biriyiz.”

Leave A Response »