Leonardo DiCaprio’dan Once Upon A Time In Hollywood yorumu: Bunun gibi bir Hollywood filmi yok

Once Upon A Time In Hollywood’un iki yıldız ismi Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio, filmin senaristi ve yönetmeni Quentin Tarantino ile Esquire dergisi için bir araya geldi. Tarantino, filmi için, “Los Angeles’a aşk mektubum” derken; Pitt, “Tarantino filmindeyseniz mükemmel ellerdesiniz”; DiCaprio ise “Bunun gibi bir Hollywood filmi yok” dedi.

 • Bu yılın en merakla beklenen filmi ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun Once Upon A Time In Hollywood filmi oldu. Esquire dergisi, filmin başrol oyuncuları Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio ile yönetmen Quentin Tarantino’yu bir araya getirdi.
 • Derginin yaz sayısı için sinemanın üç ünlü yüzü birlikte poz verdi.
 • Ünlü isimler, dergiye verdikleri röportajda, filmde rol alan ancak daha sonra hayatlarını kaybeden Luke Perry ve Burt Reynolds hakkında üzüntülerini de dile getirdi.
 • Pitt, 1960’lı yıllarda geçen filmde içinde bulunduğu çağ nedeniyle yer almak istediğini belirterek, “O dönem kesinlikle çok eğlenceli” dedi. Pitt ayrıca, “Tarantino iyi iş tedarikçisi. Onun filmlerinden birinde yer alırsanız kendinizi mükemmel ellere teslim ettiğinizi bilirsiniz” ifadesini kullandı.
 • “Senaryoyu Quentin’in sesinin değişimi olarak hissettim” diyen Pitt, “Quentin Tarantino’nun eşsiz ve özgün bir şekilde yönetilecek bir filmin yazarı olduğunu biliriz” şeklinde konuştu.
 • Leonardo DiCaprio da “Filmin geçtiği dönem harikaydı. Film, Hollywood’a bir saygı niteliğinde. Bunun gibi bir Hollywood filmi olduğunu sanmıyorum; bir aktörün ve dublörünün günlük hayatlarını anlatan, hem Hollywood setinde hem de Hollywood hakkında olan…” dedi.
 • “Quentin, Amerika’daki değişimi ve aynı zamanda karakterlerin gözünden Hollywood’daki değişimi çok akıllıca birleştirmiş” diyen DiCaprio, “Senaryoyu ilk okuduğumda büyüleyiciydi” ifadesini kullandı.
 • Daha önce Martin Scorsese ve Steven Speilberg gibi yönetmenlerle de çalışan DiCaprio, Quentin Tarantino’nun setinin “çok cazip” olduğunu dile getirdi.
 • Tarantino da filmin kendisi için neden özel olduğunu şu sözlerle anlattı:
  “Bu film Pulp Fiction’da yaptığıma en yakın olan filmim. Muhtemelen benim en kişisel filmim. Sanırım benim hafıza parçam gibi. Alfonso Cuarón’un Roma’sı vardı ve 1970’te Mexico şehrinde geçiyordu. Benim Los Angeles’ım var ve 1969’da geçiyor. Bu, benim. Bu, beni şekillendiren yıl. Altı yaşındaydım. Benim dünyam ve Los Angeles’a aşk mektubum.”

ntv.com.tr22.05.2019 – 09:58

Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da), 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen gala gösteriminde seyirciler tarafından 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı.

 • Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Pulp Fiction (Ucuz Roman) filminden tam 25 yıl sonra yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da) ile yeniden Cannes Film Festivali’ndeydi. Dün akşam yapılan ve büyük ses getiren Cannes galasında Tarantino’nun yeni filmi, tam 6 dakika boyunca ayakta alkışlandı.
 • Filmin galasından önce yapılan resepsiyon, bu yıl festivalin en uzun resepsiyonlarından biri oldu. Kırmızı halıda başrol oyuncuları Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun bir araya gelmesiyle dünyanın dikkat çekici kırmızı halı gösterilerinden biri gerçekleşti.
 • Pek çok ünlü yıldızın katıldığı galada Pitt ve DiCaprio’nun yanında bir diğer başrol oyuncusu Margot Robbie de Chanel elbisesiyle galanın parlayan yıldızlarındandı.
 • Once Upon a Time in Hollywood, aynı zamanda Margot Robbie ve Leonardo DiCaprio’nun 2013 yılındaki Para Avcısı filminden bu yana birlikte rol aldıkları ilk yapım olma özelliğini taşıyor.
 • Tarantino, kırmızı halıda eşi Daniella Pick ile poz verirken ona “Seni seviyorum” demeyi ihmal etmedi.
 • Festival başkanı Thierry Frémaux, gösterim öncesi gazetecileri spoiler vermemeleri konusunda uyardı.
 • Tarantino da spoiler verilmemesi için galadan bir önceki gün seyircilere hitaben bir mektup yazmıştı. Tarantino mektubunda, “Ben sinemayı seviyorum, siz sinemayı seviyorsunuz. Bu, bir hikayeyi ilk kez keşfetme yolculuğu. Oyuncular ve tüm ekip, orijinal bir şey yaratmak için çok çalıştı ve ben sizden sadece bu filmi daha sonra izleyecek olanların filmle ilgili aynı deneyimi yaşamalarını engellemekten kaçınmanızı istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.
 • Cannes Film Festivali’nin yarışma kategorisinde bulunan Tarantino fimi, Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek.
 • 72. Cannes Film Festivali yarışma kategorisinde yer alan tüm filmler, Alejandro Gonzalez Innaritu’nun jüri başkanlığındaki ekip tarafından değerlendirilecek ve ödüller 25 Mayıs’ta yapılacak törenle sahiplerini bulacak.
 • İşte galadan yansıyanlar…

Once Upon a Time in Hollywood’un (Bir Zamanlar Hollywood’da) Cannes galasında yıldızlar geçidi

ntv.com.tr, Reuters, AFP21.05.2019 – 22:36  Son Güncelleme : 22.05.2019 – 10:05

ABD’li yönetmen Quentin Tarantino’nun son filmi “Bir Zamanlar Hollywood’da”nın (Once Upon a Time in Hollywood) galası 72. Cannes Film festivali’nde yapıldı. Filmin başrol oyuncuları Brad Pitt, Margot Robbie, Leonardo Di Caprio ve Dakota Fanning etkinliğe damgası vurdu.