Sal. Tem 16th, 2024

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatlerinden olan Aksaray’ın en önemli sorunlarından altyapı sorununun çözümü için tüm mahallelerde topyekûn seferberlik başlatması şehirde memnuniyetle karşılanıyor.

Şehrin birçok noktasında sürdürülen çalışmalar tamamlandığında rekor seviyede altyapı ve asfalt çalışması yapılmış olacak. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda 60 km altyapı çalışması, 150 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.

Aksaray Belediyesi şu ana kadar birçok mahallede yapılan çalışmaların rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre; Paşacık Mahallesi’nde 6 bin 264 metre altyapı 13 bin 640 ton sıcak asfalt; Kurtuluş ve Laleli Mahallelerimizde 13 bin 381 metre alt yapı, 25 bin 890 ton sıcak asfalt; Hasas Mahallesinde 4 bin 320 ton sıcak asfalt çalışması; Ereğlikapı Mahallesinde 2 bin 578 metre altyapı, 6 bin 730 ton sıcak asfalt; Kılıçarslan Mahallesinde 3 bin 339 metre altyapı, 2 bin 800 ton sıcak asfalt; Pınar Mahallesinde 5 bin 604 metre altyapı, 2 bin 900 ton sıcak asfalt; Zafer Mahallesinde 3 bin 348 metre altyapı, 4 bin 100 ton sıcak asfalt; Tacin Mahallesinde 5 bin 676 metre altyapı, 8970 ton sıcak asfalt; Fatih Mahallesinde 6 bin 760 metre altyapı, 6 bin 190 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yapılan çalışmalara ilişkin şu görüşlere yer verdi “Şehrimizin yaşam kalitesini hızla artırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız şehrin birçok noktasında sürdürüyor. Şehir merkezinde ömrünü tamamlamış, insan sağlığına zararlı ve sağlıklı koşullarda su nakillerinin yapılamadığı asbest borular ekiplerimizce yeni nesil polietilen borularla değiştiriliyor. Altyapı çalışmaları tamamlanan yerlerde ise sıcak asfalt, refüj ve peyzaj çalışmaları yapılarak şehrin üst yapısını da yeniden şekillendiriyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesinin şehrin tamamını kapsayan ve uzun yıllar şehre hizmet edecek alt ve üst yapı yatırımlarının hız kesmeden devam edeceği kaydedildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen