Çar. Tem 17th, 2024

Herkesin “taze hava” ihtiyacından yola çıkılarak sonsuz, derin ve masmavi gökyüzünden ilhamla geliştirilen yılın rengi “Sonsuz Gökyüzü” etkinliği Bebek Baylan’da düzenlendi

Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall, 2022 yılının rengi “Sonsuz Gökyüzü”nü, Marshall Pazarlama Direktörü Pınar Adabağ ev sahipliğinde Bebek Baylan’da düzenlediği bir davetle tanıttı. Davete Dila Tarkan, Mert Vidinli, Nur Bilen Yavuzer, Dilara Koçak ve Rüya Büyüktetik gibi tanınmış isimler katıldı.

Marshall’ın global şirketi AkzoNobel’in tasarımcı ekibi tarafından belirlenen 2022 yılının rengi “Sonsuz Gökyüzü” ve bu renge uyumlu olarak geliştirilen renk paletlerinin katılımcılarla paylaşıldığı davette konuşan Marshall Pazarlama Direktörü Pınar Adabağ, şunları söyledi. “Dört duvar arasında sıkışmış gibi hissedilen bir sürecin ardından insanlar artık çeperlerini yıkmak için büyük bir istek duyuyor. AkzoNobel’in renk uzmanları ile uluslararası tasarım profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan kapsamlı küresel trend araştırması, insanların açık havada olmayı, doğa ile bağlantı kurmayı ve her şeyi taze bir bakışla ele almayı istediğini ortaya koyuyor. Bu renk, başımızın üstündeki engin gökyüzünü ifade ediyor ve bize evlerimizin, doğamızın, sanatın ve yeni seslerin hayatımızdaki rolünü yeniden tanımlayabilmemiz için alan açıyor. Tüketiciler kendilerini ifade etmeye ve mekânlarını dönüştürme arayışında ve renk uzmanları olarak biz onlara renk seçimlerinde ilham vermeyi hedefliyoruz.”

AkzoNobel Estetik Merkezi, Sonsuz Gökyüzü renginin diğer renk ve tonlarla kombinasyonunu da çalıştı ve son dönemlerde ev içinde çok daha fazla zaman geçirilmesi nedeniyle evin değişen rolünden ilham alan dört dekoratif renk paleti tasarladı. Bunlar, gökyüzünün farklı hava koşullarındaki renklerini yansıtan; Güneş, Bulut, Rüzgar ve Yağmur paletleri olarak belirlendi. Renk paletleri bir dizi yumuşak nötr ve neşeli ton arasından seçim yapmayı ve bir arada kullanılacak renkleri belirlemeyi ve seçmeyi kolaylaştırıyor. Renk paletleri çok amaçlı mekânlarda alan ayrımı yapmak, iç mekânlarda doğa duygusu yaşatmak, yatıştırıcı bir atmosfer yaratmak veya birlik duygusunu teşvik etmek için kullanılabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen