Paz. Tem 14th, 2024

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, İzmir’in ardından ikinci yüz yüze toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen toplantıya TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, PERDER Başkanları ve Ankara PERDER üyeleri katıldı. Ankara PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda gıda perakendesindeki normalleşme süreci ile yerel zincirlerin yeni dönem projeleri görüşüldü.

Koronavirüs pandemisi öncesinde yerel zincirler arasındaki birlik ve beraberliği güçlendirmek, sektördeki gelişmeleri değerlendirmek için Türkiye Perakendeciler Federasyonu önderliğinde her ay farklı bir ilde gerçekleşen toplantılar, normalleşme süreciyle birlikte tüm hızıyla devam ediyor. TPF Heyeti, İzmir’in ardından yüz yüze ikinci toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Ankara PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan, TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, PERDER Başkanları ve Ankara PERDER üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Bizofis’in katkılarıyla gerçekleşen organizasyona 60’a yakın yerel zincir temsilcisi katılırken, tüm gün süren organizasyonda gıda perakendesindeki normalleşme süreci ile yerel zincirlerin yeni dönem projeleri görüşüldü. Ankara Movenpic Otel’de gerçekleşen toplantıda Bizofis Proje Yöneticisi Ceren Aygün Koç, geliştirdikleri EDİ (Elektronik Doküman Paydaşımı) hizmetini katılımcılarla paylaştı.

100 BİNİ AŞKIN MARKET ÇALIŞANANA ÖZEL TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasında geride bırakılan 20 aylık süreçte sağlık çalışanları, güvenlik güçleri, üretim sektörü gibi büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüten 100 bini aşkın yerel zincir market çalışanına teşekkür eden TPF Başkanı Ömer Düzgün; “Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylar sonra bizleri bir araya getiren Ankara PERDER’e teşekkür ederiz. Bir teşekkür de geride bıraktığımız bu süreçte vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak için çalışan, ihtiyaçlarını kapılarına kadar güvenle teslim eden 100 bini aşkın çalışanımıza ediyorum. Yerel zincirler olarak geçmişte olduğu gibi pandemi sürecinde de normalleşme sürecinde de müşterilerimizin yanında ve onların güvenli adresi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yerel zincir marketlerin müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Düzgün; “Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sadece bizleri birbirimizden ayırmadı, aynı zamanda tüm sektörlere, ekonomiye küresel çapta derin izler bıraktı. İçinde bulunduğumuz süreçte bu izlerin yansımalarını tüm sektörlerde takip ediyoruz. Tüm olumsuzlukların üstesinden geçmişteki tecrübelerimiz, tüm paydaşlarımızdan alacağımız güç ile tek yürek halinde hareket edip geleceğiz. Yatırımlarımızı daha dikkatli bir şekilde şekillendirip, bu süreçten daha güçlü çıkacağız. Ülkemizin, kalkınması için bizler gibi yerel sermayeye, yeni istihdama, yeni yatırımlara ve yerli markalara ihtiyacı var. Yerel zincirler olarak sektörümüzü, ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. TPF çatısı altında emek veren, bu hedeflerimizi destekleyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen