Pts. Eki 2nd, 2023

Van Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı içerisinde şeffaf belediyecilik anlayışıyla çerçevesinde 128 ihale gerçekleştirdi.

Şeffaf, hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı ortaya koyan Van Büyükşehir Belediyesi, bütçe disiplini konusunda da sağlam adımlar atıyor. Takviye Hizmetleri Daire Başkanlığı, 2021 yılı içerisinde 128 ihaleyi toplumsal medya hesaplarından canlı yayınlarken, direkt teminler e-ihale üzerinden 538 kalem mal ve hizmet alımı gerçekleşti. Yapılan ihaleler ve direkt temin kalemleri, 326 Milyon 186 Bin 222 TL’ye mal oldu.

TAŞINIR MALLAR, OTOMASYAN VE BARKOD SİSTEMİ İLE GİRİŞ-ÇIKIŞI YAPILIYOR

Van Büyükşehir Belediyesi taşınır mallarda tasarruf sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Belediyeye ilişkin tüm taşınır mallar ambara otomasyon ve barkod sistemi ile giriş-çıkışı yapılıyor. Dayanak hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan sistem bütçeye büyük tasarruf sağlıyor.

TÜM İHALELER CANLI YAYINDAN YAPILDI

Van Büyükşehir Belediyesi tüm ihaleleri başından sonuna kadar kendi YouTube kanalından ve resmi toplumsal medya hesaplarından canlı olarak yayınladı. Canlı yayınlanan ihaleler vatandaşların takdirini topladı. Kurum içerisinde yapılacak tüm ihaleler, ihale öncesinde tarihi, yeri, saati ve öbür ayrıntılarıyla vatandaşlara duyuruldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

By Usta

<<- Kızlar Baklavalı erkekleri sever diye duyduktan sonra elinde baklava tepsisiyle gezen